PLT #111 Szczerze o nowotworze i dlaczego zrobię meet-upy w całej Polsce- Radek Budnicki

W tym odcinku mówię bardzo osobistą historię moich ostatnich 3 miesięcy, od momentu diagnozy do usłyszenia wyniku histopatologicznego. Ten odcinek dla niektórych osób może być drastyczny, więc ostrzegam osoby dość wrażliwe na opisy medycznych procedur.

Opowiadam w nim też o mojej podróży, którą zaczynam 6 sierpnia od Trójmiasta. W jej trakcie będę organizował Meet-Upy ze słuchaczami. Będą to całkowicie nieodpłatne i nieformalne spotkania starych znajomych, czyli mnie i słuchaczy podcastu Lepiej Teraz i Po Ludzku o Pieniądzach, mające na celu wymianę doświadczeń i nawiązanie ciekawych znajomości, w celu stworzenia Lokalnych Mastermindów pod patronatem Lepiej Teraz.

Nic nie sprzedaję. Chcę tylko Was poznać i bezinteresownie pomóc tym osobom które tej pomocy potrzebują. W ciągu pół roku zamierzam odwiedzić 15 największych miast Polski. Jeśli znacie fajne miejscówki, które mogłyby nas nieodpłatnie ugościć na takie spotkanie, to będę bardzo wdzięczny. Szczególnie zapraszam do współpracy przestrzeni co-workingowe, które zamierzam po drodze sprawdzić i Wam zaprezentować.

 

Są słowa które pomagają mi bardzo często być wdzięcznym za najmniejsze drobiazgi i wszystko to co mam, nawet teraz, gdy o niczym nie marzę, jak tylko by stąd wyjść. Cierpienie moich sąsiadów, jakie widzę dookoła nie pozwala mi rozczulać się nad sobą i sprawia, że jestem wdzięczny za najmniejszy drobiazg i za to co mam.

Dookoła szpitala, w którym leżałem po operacji jest taki piękny park i pierwszy raz po operacji, z drenem w ręku wybrałem się tam na spacer, by się nim nacieszyć. Było warto, mimo tego że temperatura mi po tym skończyła do 38C.
W nocy spadła i pozostało już tylko czekanie na wyniki. 


Z takimi wsparciem jak Wasze, nie mam powodu do obaw. Dziękuję za wszystkie życzenia powrotu do zdrowia i rady dotyczące diet i leczenia. Nie odrzucam żadnej racjonalnej pomocy.

Mam w sobie jedynie czystą niekończącą się: WDZIĘCZNOŚĆ?

Wziąłem ze sobą do szpitala „Enchiridion” Epikteta i proszę Was jedynie o przeczytanie tego fragmentu:

„Nigdy o żadnej rzeczy nie mów: 
„Straciłem”, 
ale:
„Oddałem”.

Zmarło ci dziecię? 
To znaczy dziecię zostało oddane.

Zmarła ci żona? 
To znaczy żona została oddana.

– „Tak, ależ ograbiono mnie z włości!” 
– A zatem i owe włości zostały oddane.

– „Tak, ależ łotrem spod ciemnej gwiazdy jest ten, kto mnie z tych włości ograbił!” 
– A co ci na tym zależy, przez kogo Dawca zażądał od ciebie ich zwrotu?

Wszakże na jak długo oddał ci je w posiadanie, troszczże się o nie, tak jednak, jak o rzecz będącą cudzą własnością i jak się troszczą podróżni o gospodę, w której się zatrzymali”.

 

 

ZAPRASZAM DO WYSŁUCHANIA!

 

Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM

Jeśli Ci się podobałowstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes

POSTAW KAWĘ

Jeśli podobał Ci się ten odcinek, kliknij przycisk poniżej i POSTAW MI KAWĘ. Wypiję za Twoje zdrowie :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 1. Monika Romasłowska

  Radku, dzięki za tak osobisty odcinek. Naprawdę mocny i dający do myślenia.
  Jestem pewna, że wszyscy Twoi wierni słuchacze (i ja wśród nich) są myślami z Tobą i przesyłają moc pozytywnych myśli i energii, wierząc że wszystko będzie dobrze.
  Dzięki za to co robisz, bo to daje ogromną wartość.
  Szkoda że nie mogę dołączyć do meet-upu w Gdańsku. Mieszkam w UK, ale jestem często w Warszawie, to może się kiedyś uda spotkać 🙂

  1. To może się uda zrobić coś w Londynie. Bardzo chętnie się wybiorę. Od lat marzę o odwiedzeniu British Museum. Bardzo Ci dziękuję za słuchanie podcastów i tak miłe słowa ! Pozdrawiam serdecznie ! 🙂

  2. To może się uda zrobić coś w Londynie. Bardzo chętnie się wybiorę. Od lat marzę o odwiedzeniu British Museum. Bardzo Ci dziękuję za słuchanie podcastów i tak miłe słowa ! Pozdrawiam serdecznie ! 🙂

 2. Monika Romasłowska

  Byłoby super w Londynie! Nie wiem, jak wielu masz tu słuchaczy, ale na pewno trochę ich jest! Ja wprawdzie nie mieszkam w Londynie, tylko w Bedford, ale jest to całkiem blisko. Jeśli tylko wybierałbyś się w tym kierunku, chętnie pomogę w organizacji, tudzież lokalnym rozeznaniu, co i jak 🙂 Pozdrawiam Cię serdecznie

 3. jestem mocno wzruszona Twoją historią jak i Twoją postawą względem sytuacji, w której się znalazłeś. Bardzo Cię podziwiam i trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze. Pisz do nas jak najczęściej, ściskam mocno!

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top