PLT #008 Jak pomaganie uczynić zawodem?- Paula Bruszewska

Czy Ciebie też „coś boli” na tym świecie i zastanawiasz się czasami jak pomóc i naprawić ten problem? Jak pomaganie uczynić zawodem?

Okazuje się, że pomoc innym nie musi wykluczać braku zysku. W dalszym ciągu główną motywacją pozostaje pomoc wychodząca z serca, ale przychody związane z działalnością mogą jedynie zwiększyć skalę pomocy, jaką chce się obdarować potrzebujących. Od jakiegoś czasu słyszy się o terminie social enterprise, co po polsku oznacza Przedsiębiorstwo Społeczne.

Gościem podcastu jest polski entrepreneur: Paula Bruszewska, która ma za sobą już pracę w Szwajcarii i w Warszawie dla Procter&Gamble oraz projekty dla Banku Światowego, prowadzone w Indiach i Szwajcarii. Znalazła się rankingu „Forbes 30 under 30” magazynu Forbes pośród takich osób jak Malala Yousafzai  i Adele. Jest też finalistką Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Osoby, takie jak Paula widzą problem i pragną go naprawić. W czasach bezrobocia młodzieży, biedy, braku świadomości społecznej i ekologicznej oraz niskiego poziomu edukacji pojawia się coraz więcej ludzi, którzy pragną swoją wiedzę i zasoby zainwestować w pomoc innym. Robią to w ramach swoich lokalnych społeczności lub w większej skali. Założycielka Social Wolves wraz z przyjaciółmi wpadła na pomysł, który budowała  i realizowała „po godzinach”, pomimo codziennej pracy zawodowej. Miała dość biernego przyglądania się cierpieniu ludzi i problemom, które zauważała każdego dnia. Skorzystała ze swojej wiedzy biznesowej, żeby pomóc rozwiązać problemy ludzi potrzebujących. Wraz ze swoim teamem zrobiła coś wspaniałego, bo zaangażowała do pomagania młodych ludzi, którym dała przykład na czym należy w życiu skupić uwagę.

Źródło: http://nagrodaprb.pl/

Jej start-up Social Wolves poprzez platformę online pomaga i angażuje studentów i młodzież licealną do stworzenia własnego projektu społecznego. Na portalu zwolnienizteorii.pl, uczestnicy otrzymują inspiracje i praktyczne wskazówki, zgodne ze standardami zarządzania projektami. W programie wzięło udział ok 18 tys osób, ukończyło go 4500, a przy tym powstało ok. 800 projektów takich jak m.in: walka z reklamą wielkoformatową, łączenie firm posiadających nadwyżki żywności z instytucjami pomocy, które tej żywności brakuje, ochrona pszczół na terenie miast i setki innych. Paula pozyskała finansowanie dla swojego projektu i wraz z teamem planuje wprowadzenie innych form zarabiania na tym pomyśle.

„Nie tworzyliśmy tego z myślą o zarobku. Od początku chodziło o misję społeczną. Nie myśleliśmy, że kiedyś to stanie się nasza pracą. Jest to wymarzony zawód, kiedy Twoja pasja, może się stać Twoją pracą. Ja się tego nie spodziewałam. To po prostu przyszło przez przypadek”

Młodzi ludzie nauczyli się umiejętności miękkich do jakich nie przygotowuje żadna uczelnia w Polsce, project managementu i pracy w zespole.

„Jest to szkoła życia, która pozwala poznać samego siebie i swoją osobowość”

W wywiadzie, który możecie posłuchać na kanale podcastowym Lepiej Teraz, usłyszycie m.in:

  1. Co to jest social start-up?
  2. Jak pomaganie uczynić zawodem?
  3. Jak wygląda tworzenie projektów społecznych?
  4. Czy można tworzyć projekt społeczny, jednocześnie pracując w korporacji?
  5. Jak można „zmonetyzować” pomysły na pomaganie innym?
  6. Czy trzeba mieć wiedzę informatyczną, żeby stworzyć start-up społeczny wykorzystujący technologię?
  7. Jak sfinansować start-up społeczny?
  8. Kto jest autorytetem Pauli Bruszewskiej i dlaczego?
  9. Czy studia przygotowują do życia i pracy?
  10. Czy program Social Wolves otworzy się na wszystkich, pragnących pomagać?

…i w końcu

11. Dlaczego warto robić projekty społeczne?

 

Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.

Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację 

Pomogę Ci !

Zapraszam do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów.

Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes,  subskrybuj mój newsletter lub polub fan page na Facebooku:

www.facebook.com/lepiejteraz

W celu zapewnienia lepszej jakości podcastów i ciągłości dodawania coraz bardziej rozwijających się audycji, będę wkrótce zmuszony do wykupienia płatnego hostingu.

Dalej zamierzam dzielić się z Wami moimi treściami ZA DARMO. Statystyki pokazują, że jest Was coraz więcej i cieszy mnie, że pragniecie dokonać zmiany w swoim życiu na lepsze i chcecie to zrobić z Lepiej Teraz 🙂 W związku z tym proszę Was o wsparcie podcastu Lepiej Teraz na profilu Patronite, żebym mógł wykupić stały hosting i wrzucać audycje bez ograniczeń. 5 zł w zupełności wystarczy.

Bardzo Wam dziękuję

Radek Budnicki

 

 

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

1 komentarz do “PLT #008 Jak pomaganie uczynić zawodem?- Paula Bruszewska”

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top