PLT #007 Jak wydać książkę? -Marcin Osman

Gościem kolejnego odcinka podcastu z cyklu: „Lepiej Teraz”

jest Marcin Osman.

Przedsiębiorca, trener, podróżnik, szkoleniowiec, doradca zarządów spółek w zakresie strategii sprzedaży i marketingu oraz pisarz i wydawca książek takich autorów jak Frederik Eklund, Gary Vaynerchuk,  Todd Henry i wielu innych. Zdobył tytuł ” Young Interactive Entrepreneur”. Jest finalistą „Startup Challange 2012” i zwycięzcą konkursu „Młodzi Innowacyjni 2013”. Sam napisał dwie książki: „Biznes Ci ucieka” oraz ” Jak poradzić sobie z porażką w biznesie”. Wydaje książki, pomaga sprzedać, napisać i wydać książkę innym ludziom. Także Twoją!

Spotkaliśmy się w Idea Hub na Zajęczej w Warszawie, żeby porozmawiać o biznesie, sekretach jego sukcesu i niezwykle wyrazistym i klarownym podejściu do biznesu:

„Wymyśliłem sobie, że będę wycinał maksymalnie rzeczy zbędne, podważając status quo, tak żeby skupić się tylko i wyłącznie na daniu efektu odbiorcy”

” Jeżeli mam wielką firmę i duże biuro, to że jest wielka nie daje żadnej wartości klientowi. To tylko wyciąga pieniądze z mojej kieszeni, jako stałe koszty”

„Miałem wieki głód, żeby robić coś więcej”

„Było knock, knock, knock i nikt nie otwierał. I w końcu ktoś otworzył.”

Z wywiadu dowiesz się m.in:

 1. Jak wydać książkę?
 2. Na czym polega minimalizm Marcina Osmana?
 3. Dlaczego „najpierw klient, a później fabryka”?
 4. Jak z „selfpublishera” stać się wydawcą?
 5. Jak można sprawdzić czy pomysł biznesowy wypali?
 6. Dlaczego nie wierzy we własne pomysły biznesowe?
 7. Czy każdy może wydać swoją książkę?
 8. Jak sprzedać, napisać i wydać książkę w 30 dni?
 9. Dlaczego „skalowanie” to ściema?

Jest też dostępny zapis video na FB LIVE:

jak wydać książkę?

https://www.facebook.com/marcin.osman.9/videos/1389807197702746/

„Byłem wcześniej prezesem, niż zostałem magistrem”

„Dużo jest teraz coachów na rynku. Każdy może się nazwać coachem. Tak samo jak każdy może się nazwać przedsiębiorcą. Ale nie każdy jest coachem i nie każdy jest przedsiębiorcą. Nie ważne jaka metkę sobie dasz i nie ważne co sobie napiszesz na wizytówce: CEO, CFO, whatever. Pytanie, czy  to co robisz daje efekty?”

„Zero romantyzmu”

„-I’am gonna, I’am gonna, I’am gonna !

-…no to zrób to !”

 

Książki:

„Biznes Ci ucieka”

 

Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.

Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację 

Pomogę Ci !

Zapraszam do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów np. PlayerFM

Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes,  subskrybuj mój newsletter lub polub fan page na Facebooku:

www.facebook.com/lepiejteraz

W celu zapewnienia lepszej jakości podcastów i ciągłości dodawania coraz bardziej rozwijających się audycji, będę wkrótce zmuszony do wykupienia płatnego hostingu.

Dalej zamierzam dzielić się z Wami moimi treściami ZA DARMO. Statystyki pokazują, że jest Was coraz więcej i cieszy mnie, że pragniecie dokonać zmiany w swoim życiu na lepsze i chcecie to zrobić z Lepiej Teraz 🙂 W związku z tym proszę Was o wsparcie podcastu Lepiej Teraz na profilu Patronite, żebym mógł wykupić stały hosting i wrzucać audycje bez ograniczeń. 5 zł w zupełności wystarczy.

Bardzo Wam dziękuję

Radek Budnicki

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

 1. Super odcinek z Marcinem. Dawno już nie słuchałem Marcina, kiedyś śledziłem jego poczynania. Naprawdę jest świetnym przykładem człowieka, który zamiast gadać, robi. Biznes Ci ucieka i historia ze ślimakami, za każdym razem mnie bawi – jest po prostu świetna. Styl Marcina jest wyjątkowy, jednak najlepiej wybrać z tego coś co pasuje do nas. Tak jak podkreślaliście w rozmowie, nie sztuką jest znaleźć guru, sztuką jest nauczyć się od kogoś czegoś, co jest nam potrzebne w naszym życiu. Fajnie oddaje to cytat Johna C. Maxwella „Człowiek mądry uczy się na swoich błędach; człowiek mądrzejszy uczy się na błędach innych; a człowiek najmądrzejszy uczy się na sukcesach innych.”
  Powodzenia w dalszych działaniach!

 2. Nie mam pewności, że ten sposób dałby mi możliwość wydania książki, chociaż warto spróbować. Muszę tylko poprawić początek i spróbować swoich sił.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top