PLT #009 Jak najlepiej blogować? -Andrzej Tucholski

Jak najlepiej blogować?

„Jak masz coś, co na maxa kochasz w życiu, na bank jest jakaś  grupa ludzi, która ma ochotę mieć w jakiś sposób styczność z Tobą”- A. Tucholski

To są słowa jednego z najbardziej wpływowych blogerów w Polsce, wypowiedziane w klimatyzowanej sali, gościnnego Idea Hub na Zajęczej.  Andrzej Tucholski zgodził się zostać gościem kolejnego podcastu z cyklu Lepiej Teraz, w którym opowiedział m.in: Jak najlepiej blogować?

Mgr psychologii, bloger od 2009, podcaster na kanale Game Church, konsultant, mówca i vloger. Motywuje, edukuje, szuka i uczy dobrych praktyk w różnych dziedzinach życia. Jako pierwszy prowadził bloga o kulturze, w którym nie było ani jednej recenzji. Jest fanem urbanistyki, planowania, Marka Aureliusza, Seneki… oraz Jamesa Bonda (!)

Andrzeja poznałem w trakcie jednego z wykładów na temat dobrych praktyk w blogowaniu, gdzie przedstawił metodę motywu przewodniego, którą zapoczątkował Chris Guillebeau. Andrzej miał przyjemność poznać go na konferencji Alive w Berlinie. Poprosiłem, żeby opowiedział o nowym podejściu do blogowania i podzielił się z Wami wieloma cennymi radami. Ten wywiad jest tych wszystkich, którzy pragną prowadzić bloga długofalowo i nie zakończyć tej wspaniałej przygody po kilku miesiącach. Jest to rozmowa o blogowaniu, zarabianiu na blogu, o przyszłości podcastingu, dobrych książkach, mentorach, kwestionowaniu tzw. „prawd” i filozofii stoickiej.

” Uczę się od lat pokory. Nie jest łatwo”- A. Tucholski

Z wywiadu dowiesz się między innymi:

 1. Dlaczego podcasty osiągną sukces w Polsce?
 2. Jak zarabiać na blogu?
 3. Czym jest motyw przewodni w blogowaniu?
 4. Czy bloger motoryzacyjny może pisać o jedzeniu?
 5. Jak wytrwać w blogowaniu?
 6. Dlaczego Andrzej podaje zaniżone statystyki reklamodawcom?
 7. Co jest najważniejsze w blogowaniu?
 8. Gdzie można porozmawiać o swojej przyszłości w szczery sposób, bez cynizmu?

„Jak umiesz wejść w czyjeś buty i spojrzeć na czyjeś życie własnymi oczami, to jesteś w stanie uspokoić emocje względem najgorszego wroga”– A. Tucholski

Książki:

„Szczęście w poszukiwaniach”- Chris Guillebeau

www.andrzejtucholski.pl

 

Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.

Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację 

Pomogę Ci !

Zapraszam do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM

Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes,  subskrybuj mój newsletter lub polub fan page na Facebooku:

www.facebook.com/lepiejteraz

W celu zapewnienia lepszej jakości podcastów i ciągłości dodawania coraz bardziej rozwijających się audycji, będę wkrótce zmuszony do wykupienia płatnego hostingu.

Dalej zamierzam dzielić się z Wami moimi treściami ZA DARMO. Statystyki pokazują, że jest Was coraz więcej i cieszy mnie, że pragniecie dokonać zmiany w swoim życiu na lepsze i chcecie to zrobić z Lepiej Teraz 🙂 W związku z tym proszę Was o wsparcie podcastu Lepiej Teraz na profilu Patronite, żebym mógł wykupić stały hosting i wrzucać audycje bez ograniczeń. 5 zł w zupełności wystarczy.

Bardzo Wam dziękuję

Radek Budnicki

POSTAW KAWĘ

Jeśli podobał Ci się ten odcinek, kliknij przycisk poniżej i POSTAW MI KAWĘ. Wypiję za Twoje zdrowie :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  1. Cześć!
   Pomyśl o wprowadzeniu do Twoich podcastów zakończenia. Wprowadzenie + część główna + zakończenie i będzie idealnie. Za pierwszym razem myślałem, że iPod mi padł. 🙂

   Tak czy siak – bardzo fajny podcast, rób tak dalej. Lubię Cię słuchać w trakcie treningów!

   Pozdrawiam,
   Paweł

  2. To był pierwszy odcinek Twojego podcastu, który słuchałem. Umilał mi czas w drodze do zatłoczonego Gdańska. Naprawdę świetna rozmowa z Andrzejem. Powiedzieliście bardzo dużo ciekawych i przydatnych rzeczy, jednak myślę, że główną siłą tego odcinka była inspiracja do działania. Poruszyliście tyle tematów, że aż głowa mi kipiała od pomysłów i ciekawostek. No i dodatkowo jestem blisko związany z tymi tematami. Ostatnio z Żoną mieliśmy maraton Bournea, zanim wybraliśmy się do kina. A także w pewnym momencie swojego życia zostałem zainspirowany przez Tima Ferrissa:) Świetnie się słucha ludzi, którzy myślą podobnie, ale dokładają kolejną cegiełkę do tej wiedzy. To takie poszerzanie perspektywy. Sam jestem psychologiem i ogromnym fanem skutecznej edukacji.

   1. Tym bardziej się cieszę, ze są ludzie podobni do mnie i myślący w tych samych kategoriach
    Trochę poszaleliśmy z Andrzejem skacząc szeroko po tematach,ale Motyw przewodni blogowania został zachowany 🙂

  3. Cześć,
   mega motywacja panowie. Sam zabrałem się za prowadzenie bloga 3 miesiące temu i czerpie z Twoich podcastów Radek pełnym garściami. Oby tak dalej.
   Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top