Jak blogerzy zarabiają na afiliacji?
„Nie kształcę milionerów. Nauczę Cię jak zarabiać pieniądze większe lub mniejsze”
Na pytanie zawarte w tytule odpowie Mateusz Kiszło, prawdziwy entuzjasta zarabiania przez internet, podcaster i twórca bloga: www.jakzarabiacpieniadze.com.pl
Pochodzi z Olsztyna, gdzie studiował ekonomię. Przez wiele lat pracował w pośrednictwie finansowym i dobrze poznał produkty takie jak kredyty, leasing i faktoring. Zajmował się też prawnym oddłużaniem osób niesłusznie obciążonych ogromnymi odsetkami, sięgającymi kilkuset tysięcy złotych. Opowiedział historię pani, która nieświadoma swoich praw pozbyła się tego ciężaru dzięki pomocy spółki, którą stworzył wraz z byłym wspólnikiem.
„Blogowanie nie jest dla wszystkich. Wiąże się z regularnością”
Z oferowania kredytów zrezygnował już wcześniej, bo jak twierdzi: ” nie lubi zadłużać ludzi”. Mateusz ma spore doświadczenie w pracy w finansach. Obecnie pracuje dla Generali, oferując ubezpieczenia.
„Pasja pojawiła się z popiołów porażki”
Jego blog nie jest tylko o afiliacji. Uważa, że bezrobocie to tylko stan umysłu, a internet daje nieograniczone możliwości rozwoju. Chce dzięki niemu rozwijać przedsiębiorczość i pokazuje jak wykreować dodatkowe źródło pieniędzy i na bieżąco dzieli się sukcesami lub porażkami własnych projektów. Rozmawiamy o inspiracji najpopularniejszymi blogami i podcastami w Polsce m.in: blogiem Michała Szafrańskiego i podcastem Ariadny Wiczling.
„Dzisiaj czytelników musisz znaleźć sobie sam. Już sami nie przychodzą”
Z rozmowy dowiecie się m.in:
- Co to jest afiliacja?
- Jak blogerzy zarabiają na afiliacji?
- Czy można prawnie zmniejszyć dług z 600 tys do 100 tysięcy złotych?
- Jakie mamy w Polsce najpopularniejsze platformy afiliacyjne?
- Jak zarabiać na blogu?
- Jak często publikować na blogu?
- Jak docierać do czytelników?
- Kto nie powinien zostać influencerem?
- Jak można sprzedać własny produkt przez afiliację? (e-book, kurs etc)
- Czy warto mieć temat niszowy na blogu?
- Dlaczego ludzie zamykają blogi?
- Co zrobić, gdy nie masz czasu na tworzenie w internecie?
- Czy warto kupować książki, gdy wszystkie potrzebne informacje można znaleźć w internecie?
- Jakie korzyści daje prowadzenie bloga?
Strony Mateusza Kiszło:
http://www.jakzarabiacpieniadze.com.pl/
https://www.facebook.com/jakzarabiacpieniadzecompl
https://pl.linkedin.com/in/mateusz-kiszło-3b100ba5
Polskie strony afiliacyjne wymienione w wywiadzie:
https://www.shoplo.com/pl/lp/partners-affiliate
http://pp.ceneo.pl/
Polskie sieci afiliacyjne:
https://www.systempartnerski.pl/
Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!
Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.
Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację
Pomogę Ci !
Zapraszam do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów.
Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes, subskrybuj mój newsletter lub polub fan page na Facebooku:
W celu zapewnienia lepszej jakości podcastów i ciągłości dodawania coraz bardziej rozwijających się audycji, będę wkrótce zmuszony do wykupienia płatnego hostingu.
Dalej zamierzam dzielić się z Wami moimi treściami ZA DARMO. Statystyki pokazują, że jest Was coraz więcej i cieszy mnie, że pragniecie dokonać zmiany w swoim życiu na lepsze i chcecie to zrobić z Lepiej Teraz 🙂 W związku z tym proszę Was o wsparcie podcastu Lepiej Teraz na profilu Patronite, żebym mógł wykupić stały hosting i wrzucać audycje bez ograniczeń. 5 zł w zupełności wystarczy.
Bardzo Wam dziękuję
Radek Budnicki
Czy jest gdzieś transkrypt tego podcastu? Pozdrawiam
Nie. Nie robię transkryptów. Pisze bardzo powoli i trwałoby to całe tygodnie.
Pozdrawiam
Bardzo ciekawy odcinek. Wyczerpująco omawia ważny temat. Mam jednak takie odczucie, że na afiliacji jednak zarabia się rozsądne pieniądze przy sporym ruchu na blogu.
Mikołaju – zgadzam się, że im większy ruch tym większa szansa. Raczej nie porywałbym się na afiliację mając znikomą społeczność, chyba, że jest ekstremalnie zaangażowana i po prostu nam ufa.
Swoją drogą zachodzę w głowę czemu tyle fajnych fanpejdży jakie śledzę nijak z afiliacji nie korzystają. Moja dziewczyna śledzi dziesiątki fanpejdży o kotach. Mają setki tysięcy obserwujących i podobno, ani razu nie widziała żadnego call to action. Tymczasem raz na kilka – kilkanaście postów mogliby śmiało wrzucać przekaz reklamowy: od artykułów dla zwierząt po karmy.
Korzystasz z afiliacji Mikołaju?
Pewiem tak… testuję. biorąc pod uwagę branżę, którą się zajmuję, (a są to samodzielnie organizowane niskobudżetowe podróże) testuję afiliację rezerwacyjną typu booking.com postanowiłem jednak na razie ją „zawiesić” i zająć się zwiększeniem ruchu na bloga.