PLT #064 Co zyskasz dzięki power speechowi?- Greg Albrecht

Co zyskasz dzięki power speechowi? To tylko jedno z pytań, które zadałem prawdziwemu specjaliście w tej dziedzinie.

Link do strony Grzegorza Albrechta otrzymałem kilka miesięcy temu od mojego kolegi Rona Melcheta, ale przyznam się że zdecydowałem się na ten wywiad pod wpływem impulsu dopiero teraz. Pewnej soboty po prostu rozpływałem się nad lekturą „Rozmyślań” Marka Aureliusza, gdy do Green Caffe Nero na Nowym Świecie wszedł facet do złudzenia przypominający faceta, którego występy na temat Start-upów oglądałem jakiś czas temu na YT. Okazało się, że to był słynny strateg i doradca zarządów na całym świecie, który dzięki power speechom zagrzewa do pracy zastępy rad nadzorczych i managerów wysokiego szczebla.

 

Wyrwałem go z procesu jedzenia kanapki i szybko przeszedłem do rzeczy. Okazało się, że wczoraj minęliśmy się o 5 min, gdy Greg spotkał Adriana Migonia, z którym zrobiłem wywiad kilka minut wcześniej i możecie jego posłuchać w epizodzie 63. Z Gregiem spotkaliśmy się 6 dni później, by porozmawiać o jego niezwykłym życiu i misji.

„Przez ludzi można wpływać na biznesy, a biznesy powinny służyć ludziom”

Przez całą rozmowę unikało odpowiedzi na pytania dotyczących wczesnej młodości. W końcu przyznał się, że był artystą hiphopowym, instruktorem nurkowania PADI MSDT. Ukończył maratony kolarskie i biegowe oraz odwiedził ponad 60 krajów świata na pięciu kontynentach.

Greg Albrecht  to doradca zarządów, mówca i inwestor. Wspiera liderów w tworzeniu i uruchamianiu nowych modeli biznesowych zwiększających konkurencyjność firm oraz w akceleracji rozwoju przedsiębiorstw. Inspiruje do poszukiwania nowych rozwiązań, budowania nowych przedsięwzięć w ramach starych biznesów podczas konferencji i wystąpień.

“Moim celem jest inspirowanie i wspieranie liderów biznesu we wprowadzaniu zmian i budowaniu nowych przedsięwzięć. Interesują mnie tylko takie zmiany, które mogą przynieść znaczące rezultaty w funkcjonowaniu lidera i jego biznesu” – mówi.

Od 19. roku życia wprowadza na rynek nowe marki i produkty. Na początku jako menadżer w branży IT, a następnie jako przedsiębiorca i inwestor.

Przez ostatnie 10 lat współtworzył kilka firm m.in. agencję reklamową, platformę e-commerce, kanał telewizyjny o zasięgu ogólnopolskim czy platformę do łączenia korporacji i startupów – D-RAFT (obecnie The Heart Warsaw). Klientami tych firm były m.in. Novartis, Bank Pekao SA, Mazda, New Holland, Intel, Canon, Ford czy Orbis.

Doradzał liderom z ponad 200 przedsiębiorstw z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Wspiera zarówno firmy z listy Fortune 500, jak i biznesy rodzinne. Ma doświadczenie m.in. w branżach farmaceutycznej, finansowej, telekomunikacyjnej i IT.

Występował jako mówca m.in. w Said Business School w Oksfordzie, na konferencjach Product Leaders w Bukareszcie czy Business Wisdom Summit w Kijowie. Przez trzy lata wykładał na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Obecnie wspiera rozwój biznesów w ramach butiku strategicznego Albrecht&Partners. Realizowane projekty obejmują budowę startupów na zlecenie dużych organizacji oraz transformację modeli biznesowych w celu zabezpieczenia przyszłego wzrostu. Jest venture partnerem w funduszu VC Data Ventures.

Występuje jako power speaker na wydarzeniach firmowych kierowanych do pracowników lub klientów oraz na konferencjach branżowych. Jako mówca pracował m.in. dla USP Zdrowie, Play, Orange, ING, Deutsche Bank, Grupa Żywiec, Poczta Polska, PGE, Avon, Phillip Morris czy GSK.

Greg jest certyfikowanym coachem International Coaching Community – wykorzystuje poznane techniki w pracy z liderami w procesie podejmowania przez nich decyzji. Jako absolwent Swedish Institute Management Programme przykłada dużą wagę do społecznej odpowiedzialności biznesu.

Żyje aktywnie. Jest instruktorem nurkowania PADI MSDT. Ukończył maratony kolarskie i biegowe oraz odwiedził ponad 60 krajów. Dzieli się swoimi doświadczeniami i technikami skutecznego działania na blogu i na łamach magazynu Business Life Polska. Jest mentorem w fundacjach

 

„Śmieję się czasem,że nadal nie wiem kim będę jak dorosnę”

 

Specjalnością Grega są tzw. power speeche

 

Tym razem spotkaliśmy się w gościnnym Idea Hub na Zajęczej, by porozmawiać o jego drodze do sukcesu i o tym, co w życiu daje radość i prawdziwe szczęście.

 

Z wywiadu dowiecie się m.in:

 1. Dlaczego Greg, a nie Grzegorz?
 2. Czym są projekty start-upowe?
 3. Co to takiego butik strategiczny?
 4. Jak butik strategiczny pomaga firmom?
 5. Czym jest venture on demend?
 6. Czym jest MVP?
 7. Co to jest walidacja MVP?
 8. Czym jest power speaking?
 9. Jaką wartość daje firmom power speaker?
 10. Dlaczego firmy kupują power speeche?
 11. Czym power speech różni się od mowy motywacyjnej i wykładu?
 12. Czy studia są potrzebne by osiągać sukcesy w biznesie na całym świecie?
 13. Dlaczego Greg nie poleca prowadzenia własnej kawiarni?
 14. Skąd się bierze nagonka na coaching oraz fan page hejtujące coaching?
 15. Jakie są następstwa krytyki zawodu coacha w Polsce?
 16. Co daje proces zostawania coachem i za co jest wdzięczny Miłoszowi Brzezińskiemu?
 17. Jaki wpływ ma coaching na osoby odnoszące sukcesy?
 18. Jak sport zmienił jego życie?
 19. Co sprawia, że ćwiczy 5 razy w tygodniu?
 20. Czym jest projekt start-upu sundose?
 21. Czym jest spersonalizowany suplement?
 22. Jak udało mu się zwiedzić ponad 60 krajów?
 23. Czy Polska jest dobrym miejscem do życia?
 24. Dlaczego trzeba tworzyć liderów?
 25. Co lider zyska dzięki podróżom?
 26. Czy przedsiębiorca powinien odkładać wakacje na później?
 27. O tworzeniu sceny hip-hopowej w Polsce i Graffiti?
 28. Co daje codzienna, poranna medytacja?
 29. Jak medytacja wpływa na osiągania sukcesu w biznesie?
 30. W jakich dziwnych miejscach Greg medytował?
 31. Co daje praktykowanie wdzięczności?
 32. Jakich zachowań nie można zwalczać u dzieci?
 33. Za co jest wdzięczny swojemu ojcu?

 

Linki:

Tim Ferriss Show

James Altucher

Hard Thing

Listy Seneki

 

Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.

Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację 

Pomogę Ci !

 

Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM. Jeśli Ci się podobałowstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes

 

Dziękuję.

Radek Budnicki

POSTAW KAWĘ

Jeśli podobał Ci się ten odcinek, kliknij przycisk poniżej i POSTAW MI KAWĘ. Wypiję za Twoje zdrowie :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 komentarz do “PLT #064 Co zyskasz dzięki power speechowi?- Greg Albrecht”

 1. Miks wielu interesujących wątków! Greg w bardzo fajny sposób pokazuje, że można być wszechstronnym człowiekiem, zachować czas na wszystko to co sie lubi i być przy tym porzadnym specjalistom. Bardzo pozytywne spojrzenie na niesubordynacje dzieci. Takie podejście zachowałoby wielu nauczycielom sporo pozytywnych emocji. 1h18min minęło jak 5 min. Dzięki za super podcast!

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top