Dzisiejszy gość skłonił mnie do podzielenia się po części moimi poglądami i wiedzą, na czym budować poczucie własnej wartości?
Fotografia autorstwa: Kuchnia Bazylii
Michał Górecki jest blogerem i pisze o o byciu szczęśliwym. O tym jak doszedł tu gdzie doszedł. O wyborach, które podejmował. O rzeczach które sprawiają mu radość – o gadżetach, filmach, dobrym jedzeniu i dobrych alkoholach. O tym jak żyje się w dużym mieście.
Ale także o swoich przemyśleniach – o tym jak z tego wszystkiego korzystać. Jak cieszyć się życiem, jak wyciskać z niego soki na każdym etapie.
„Wierzę w słowo pisane. Ono nie umrze. Telewizja nie zabiła książek, wideo nie zabije blogów”
Uciekł ze świata reklamy (był accountem i strategiem), choć nie do końca ze świata marketingu. Ogarnia marketing w Koszulkowo.com, którego jestem współwłaścicielem oraz Clouto.
„Jeśli blogosfera umrze, to tylko w taki sposób, że rozpuści się w świecie innych narzędzi”
O Michale Góreckim dowiedziałem się przypadkowo, gdy ktoś z moich znajomych polubił jego post. To właśnie ten post przyciągnął moją uwagę:
„Ze smutkiem patrzę jak Polacy ekscytują się, gdy ktoś wspomni o polskiej historii – o powstaniach, o wojnie, o niepodległości. Ze smutkiem bo dla mnie to nadal taki objaw leczenia kompleksów, zupełnie jak wtedy gdy zauważamy w kinie po filmie nazwisko kończące się na -ski i wykrzykujemy radośnie: POLAK! Bo to nie jest jakieś tam małe uderzenie dumy. To jest – mam wrażenie – ciągle nasza główna oś tożsamości. W 2017 roku.
Nie wmawiajcie mi, że nie czuję dumy z naszych przodków, bo czuję dużą – wujek uciekł z obozu koncentracyjnego, drugi wujek był dowódcą obwodu Armii Krajowej. Ale pamiętam ciągle, że to DUMA POŻYCZONA. To nie moja duma. To tak naprawdę ich duma. To nie ja tam byłem.
Zrozumcie wreszcie – to nie jest nasze bohaterstwo i męstwo. Nic w tym kierunku nie zrobiliśmy, urodziliśmy się, gdy to wszystko już się wydarzyło. Więc o ile warto o tym pamiętać i pamiętać o bohaterskich czynach, to jest to światło odbite, niczym światło księżyca.
Mijają kolejne dekady a my nadal się w nim ogrzewamy. Zamiast czuć dumę z tego co tu i teraz. A jest tego mnóstwo przecież, tyle polskich wynalazków, tyle polskich osiągnięć tu i teraz.
Co więcej mnóstwo jest tu i teraz do zrobienia, bo najpierw ustrój moskiewski, potem zostawienie wszystkiego samopas. Ale my nadal żyjemy w tej naszej trwodze wojennej i odgrzebujemy stare symbole zamiast skupiać się na roku 2017. Wolimy stanąć na baczność i uronić łzę. Wojna już się skończyła, nie ma wroga jako takiego, więc trzeba go stworzyć – walka z lewactwem (cokolwiek to jest), walka z „czerwonymi“ (jakbym sie cofnął do USA w latach 80), walka z zagrożeniem chrześcijaństwa (no w Polsce to rzeczywiście zagrożone), wszędzie wróg.
Jesteśmy jak tych dwóch japońskich żołnierzy – Yoshio Yamakawa i Tsuzuki Nakauchi, którzy zostali odnalezieni na wyspie Mindanao na Filipinach w 2005 roku. Nie wiedzieli, że II Wojna Światowa się już skończyła. Ja zastanawiam się kiedy skończy się u nas.
Jeszcze raz – miejcie szacunek do tego co zrobili nasi dziadkowie i pradziadkowie, ale nie ogrzewajcie się zbytnio w cudzej dumie. Sprawcie, by to z WAS ktoś był kiedyś dumny. Z WASZEGO pokolenia. I serio, nie musi być to walka.
Czekam na atak tych, co nie zrozumieli. Zawsze można na nich liczyć.”
„Kiedyś kibole stali pod pod budkami z piwem, a teraz nagle sa patriotami. Myślę, że to daje im poczucie misji życiowej”
Wiem, że niektórzy mają silne przekonania i być może dali się wciągnąć w tę narrację, którą nam narzucono i nieświadomie podążają, tracąc czas na skupianie się na wspominaniu, nazywając to szacunkiem, na jątrzenie ran, nazywając to sprawiedliwością dziejową. Robią to wszystko tego zamiast skupianie się na budowaniu lepszej przyszłości dla siebie i dla swoich dzieci. Niektórzy być może pomyślą, że ta tematyka nie ma nic wspólnego z biznesowym i rozwojowym charakterem tego podcastu, ale tylko z pozoru.
Wg mnie ma i to większą niż sobie z niej zdajemy sprawę. Mam nadzieję, że nikt z Was nie będzie się określał poprzez pochodzenie i nie będzie budował poczucia własnej wartości na cudzych osiągnięciach. Moją misją jest by każdy człowiek skupił się na budowaniu siły poprzez własną, ciężką pracę nad sobą i nad przyszłością swoją i swoich bliskich.
Dowiedziałem
„I pamiętaj – choć to stare i filozoficzne jak cholera – liczy się droga, a nie tylko cel. Życie to nie konkurs na najpiękniejszą i najbardziej pozłacaną trumnę”
W wywiadzie rozmawiamy:
- O „tanim” patriotyzmie.
- Dlaczego Polacy są dla siebie wrogami?
- Co sprawiło, że Michał napisał posta, którym zwrócił moją uwagę?
- Jak należy pomagać ludziom „wykluczonym”?
- Dlaczego upadła Sparta?
- Jak wg Michała wygląda szczęśliwe życie?
- Czym jest teoria przyspieszenia przy osiąganiu celów?
- Podobno ma surowe i despotyczne oblicze w internecie? Czym się charakteryzuje i z czego wynika?
- Jak się nie zestarzeć i nie być cynicznym?
- Czego możemy się nauczyć od Mistrza Jody?
- Jak wygrać z własną potrzebą szyderstwa i agresją?
- Jak długo bloguje i od czego się zaczęło?
- Czy ktoś jeszcze czyta blogi?
- Czy z samego blogowania da się żyć?
- Dlaczego nie robi Video?
- Jak myślisz co sprawiło, ze stał się popularny?jak się nie zestarzeć
- Dlaczego nie planuje swojego życia?
- Co brzmi to „za coachowo”?
- Jak wygląda praca nad www.koszulkowo.com
- Jak stosować real time marketing?
- Jak Michał Górecki zarabia na swoim blogu?
- Jak wygląda tzw. „współpraca płatna” z blogerem?
- Dlaczego odrzucił współpracę z firmą pożyczkową?
- Jakimi 5- ciom językami się posługuje?
- O utracie bliskich w wypadku samochodowym.
- O kruchości życia i przemijaniu i tworzeniu własnego Shire.
- Jak wygląda dzień Michała Góreckiego?
Ważne linki:
Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!
Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.
Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację
Pomogę Ci !
Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM. Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes
Dziękuję.
Radek Budnicki
,, żyjemy w czasach gdzie, żeby przetrwać, nie można ciągle definiować się przez swoją grupę z której się pochodzi, przez rodzinę, przez religię,poprzez naród. Życie plemienne generalnie się skończyło. Według mnie, nie można ciągle chronić się w cieniu czegoś większego od siebie. Ja mam wrażenie, że teraz ludzie ze strachu szukają silnych symboli, silnych ideologi ponieważ czują się zagubieni, są dumni z osiągnięć nie swoich.A ja mówię – dlaczego nie być dumnym z samego siebie? Dlaczego nie być dumnym z tego co się samemu osiągnęło” – dziękuję, że to powiedziałeś Radku 🙂
Kolejna ważna i ciekawa rozmowa 🙂
pozdrawiam
Kamila
A ja dziękuję, że to wpisałaś w komentarzu i mi o tym przypomniałaś ! 🙂
Warto to rozpowszechnić !
Cudowny odcinek, aż mam ochotę polizać głośnik! Takie długie, soczyste podcasty to jest to! Zapewniliście mi razem udany wieczór. Od czytania też trzeba dać oczom odpocząć 😉 Dzięki! Wielkie uściski dla Was!
Pingback: Czego słuchać w trakcie pracy 09/2017 | Zen Blog
Pingback: Jak znaleźć i wybrać niszę dla sklepu internetowego? - Ekomersiak.pl