PLT #063 Jak znaleźć mentora? (nieodpłatnie)- Adrian Migoń

Od momentu gdy dowiedziałem się o efektach, jakie moim znajomym przyniósł mentoring, zacząłem zadawać sobie pytanie: Jak znaleźć mentora? W tym wypadku zadałbym jednak pytanie: Jak znaleźć mentora? (nieodpłatnie)

Gdy pół roku temu trafiłem na stronę Youth Business Poland, nie przyszło mi do głowy, że dzięki tej przypadkowej wizycie zrobię wywiad, w którym mój gość omówi większość najważniejszych aspektów dotyczących mentoringu, który jest jeszcze mało znaną profesją w Polsce. Na początku przyciągnęła mnie misja organizacji, którą kieruje i bardzo rezonował we mnie przekaz o braniu odpowiedzialności i o tym, że są w Polsce ludzie, którzy nieodpłatnie poświęcają swój czas, by bezinteresownie dzielić się własnymi doświadczeniami i know how.

Adrian Migoń, o którym mowa prowadzonej przez siebie fundacji wytycza cele biznesowe, opracowuje strategie rozwoju organizacji oraz skuteczne je wdraża. Zajmuję się finansami, pozyskuje fundatorów i inicjuje projekty wsparcia dla przedsiębiorców.

Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami rozwojowymi dla start-upów i przedsiębiorców. Podczas ostatnich lat pracy, zrobił około 15 projektów konsultingowych w całej Polsce, które zawierały 12 tysięcy godzin szkoleń, mentoringu i coachingu. W projektach tych uczestniczyło ponad 500 osób.

Jest psychologiem społecznym i tak jak ja pasjonuje się psychologią pozytywną i jej praktycznym zastosowaniem. Interesuje go przedsiębiorczość społeczna, innowacje, zarządzanie projektami oraz to, jak sprawnie realizować swoje cele i żyć w zgodzie z samym sobą. Prowadził też projekt badawczy z zakresu psychologii pozytywnej i wpływu coachingu na realizację zachowań celowych.

Udało mi się go namówić do rozmowy o korzyściach jakie daje mentoring i jak wpływa na kształtowanie liderów w Polsce.

 

Z wywiadu dowiecie się m.in:

 1. Czym zajmuje się Youth Business Poland?
 2. Jak wygląda przedsiębiorczość polskiej młodzieży?
 3. Jakie korzyści daje mentoring?
 4. Czy warto mieć mentora?
 5. Jak znaleźć mentora? ( nieodpłatnie)
 6. Jak nieodpłatnie znaleźć mentora?
 7. Jak zostać mentorem?
 8. Jakie wsparcie uzyska początkujący przedsiębiorca w YBP?
 9. Kto ma szansę na uzyskanie nieodpłatnego mentora?
 10. Jakie są formy mentoringu?
 11. Ile kosztuje mentoring?
 12. Ile zarabia mentor?
 13. Czym się różni mentoring od coachingu?
 14. Co to takiego „epizod mentoringowy”?
 15. W czym nie pomoże mentor?
 16. Czy można stracić mentora?
 17. Czy warto wiedzieć, czego się chce, gdy się przychodzi do mentora?
 18. Czy praca z mentorem wzbogaca obie strony?
 19. i wiele innych..

 

Ważne linki:

http://ybp.org.pl/

 

DZIĘKUJĘ

 

Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.

Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację 

Pomogę Ci !

 

Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM. Jeśli Ci się podobałowstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes

 

Dziękuję.

Radek Budnicki

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top