PLT #109 Od nowotworu, bankructwa i bezdomności do Korony Świata i Iron Mana- Piotr Pogon

O moim gościu przeczytałem w książce „Umarłem cztery razy” autorstwa Julii Lachowicz. Dowiedziałem się, że jej bohater  w młodym wieku dowiedział się o nowotworze, przeżył bankructwo, bezdomność, śmierć kliniczną i częściową utratę słuchu.  Dzisiaj pokonuje maratony, zdobywa tytułu Iron Man-a i Koronę Świata, niosąc pomoc potrzebującym. Nie zastanawiałem się ani chwilę i odnalazłem do niego telefon i umówiłem się na wywiad.

Piotr Pogon od momentu, gdy dowiedział się o chorobie, postanowił że nie będzie już marnował życia. Od młodości zmaga się z postępującą chorobą nowotworową. Ma guza w gardle i postępujący niedosłuch. Przeszedł już też resekcję płuc. Mimo tego napędza go, jak to nazywa „onkologiczne ADHD”.

 

 

Piotr Pogon jest polskim fundraiserem, animatorem sportowym i charytatywnym i działa na rzecz osób niepełnosprawnych.

  • Występuje jako prelegent motywacyjny i występował już przed gronem ponad 1000 osób.
  • Biega charytatywnie i jest maratończykiem. Dzięki swoim biegom wspiera swoich podopiecznych, osoby niepełnosprawne lub upośledzone.
  • W sierpniu 2012 roku – jako pierwszy człowiek bez płuca – ukończył zawody triathlonowe na dystansie Ironman Triathlon w Kalmarze.
  • Przebiegł także Lewa Marathon, New York City Marathon, Tokyo Marathon, Maraton Berliński oraz wielu innych maratonów krajowych i biegów górskich, w tym m.in. 80 km bieszczadzki „Bieg Rzeźnika”.
  • Pracuje też dla różnego rodzaju firm i organizacji jako konsultant społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
  • Jest zdobywcą nagrody National Geographic „Traveler” w kategorii Wyczyn Roku 2011 za zdobycie wraz z niewidomym Łukaszem Żelechowskim najwyższego szczytu Ameryki Południowej Aconcagua (6962 m n.p.m.)
  • Był honorowym ambasadorem i uczestnikiem I etapu wyprawy rowerowej Rak’n’Rolling 5000 km na Zwrotnik Raka, nagrodzonej w plebiscycie National Geographic „Traveler” w kategorii: Społeczna Inicjatywa Roku 2012.
  • Został nominowany do nagrody Laury Magellana w kategorii „Magellan Roku 2014”, jak również w plebiscycie Gazety Krakowskiej na Osobowość Roku 2016 w kategorii :”Działalność społeczna i charytatywna”.
  • Jest laureatem nagrody „Primus inter pares” w edycji 2017 r. przyznawanej przez firmę Ergo Pro.

źródło: Wikipedia

Największa życiowa prawda, jaką  otrzymał od lekko podchmielonego górala brzmiała: 

„Bo wis cłeku, ze te problemy som jak wenzełki na powrozie tego nosego zycia. Jok ktoś kce się ino po nim poślizgoć – to go straśnie dupa zaboli, a jok będzie mondry, to kozdy wenzełek wykozysta, coby wyzej wleźć. Na wirsycek”.

 

Ważne linki:

http://www.piotrpogon.pl/

https://www.facebook.com/pogonpiotr/

 

Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM

Jeśli Ci się podobałowstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

2 komentarzy do “PLT #109 Od nowotworu, bankructwa i bezdomności do Korony Świata i Iron Mana- Piotr Pogon”

  1. Pingback: Podcast Firma On-Line "FO 035 - Jak wyciągać i gromadzić wiedzę z książek biznesowych?" - PrzedsiębiorcaWSieci.pl - miejsce dla właścicieli małych i mikro firm ;-)

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top