Jak zostać cyfrowym nomadą? Zakładajcie słuchawki.
Zapraszam Was do ponad 1 godzinnej podróży do świata marzeń.
Słyszeliście o plemieniu ludzi, którzy pracują z dowolnego miejsca na Ziemi?
Robią to, na co maja ochotę i zarabiają na tym. Ich praca jest pasją. W dowolnym momencie zmieniają miejsce zamieszkania, bo nowoczesna technologia dała im możliwości realizacji marzeń o wolności. O wolności od szefa, wczesnego wstawania, jazdy w korkach i zatłoczonym autobusem do pracy. Często w ciągłej podróży przez egzotyczne miejsca, realizują swój plan na życie, obmyślając go w hamaku, wisząc nad złocistą plażą. Leżą z laptopem na kolanach, od czasu do czasu zerkając na majestatycznie kołyszące się fale błękitnego, południowego morza.
„Każdy z nas może zmienić swoje życie momentalnie” – Alan Ciechalski
Zarabiają podczas snu, często więcej niż ich koledzy, którzy postawili na wspinanie się po szczeblach kariery w korporacjach. Nie muszą już kupować poradników z serii:
Jak przetrwać w korporacji? Jak nie dać się zwariować i osiągnąć sukces w firmie? Jak wytrwać? Jak… Każdy, kto tam był, wie jaki tytuł go skusił, gdy już nie wiedział gdzie szukać pomocy.
Cyfrowym nomadom ta wiedza już nie jest potrzebna. Dla wielu z nich bogacenie się nie jest celem samym w sobie. Prowadzą styl życia w wolności od bycia zmuszanym do czegokolwiek. Wolny czas i możliwość realizacji pasji to cele, do których dążą. Pracują ciężko, ale nikt z nich nie powie, że „idzie do roboty”.
W zeszłym tygodniu poznałem polskiego cyfrowego nomadę. Jest nim Alan Ciechalski, twórca grupy Digital Nomads Poland, założyciel http://salesdifferently.com. Zawodowo pomaga utalentowanym twórcom i przedsiębiorcom pozyskać klientów. Robi to dzięki technologiom internetowym, swojej wiedzy i doświadczeniu w prowadzeniu biznesu za granicą. Zgodził się odpowiedzieć na wiele pytań, które mnie nurtowały od roku, gdy pierwszy raz przeczytałem o takim stylu życia.
Alan podzielił się ze mną wieloma cennymi informacjami. M.in. :
- Jak zostać cyfrowym nomadą?
- Czy możesz nim zostać znając jedynie język ojczysty i angielski na przeciętnym poziomie? (ta odpowiedź może Was zaskoczyć)
- Czy, żeby zostać cyfrowym nomadą trzeba mieć wiedzę techniczną?
- Jak zarabia w sieci polski cyfrowy nomada?
- Co zrobić, gdy nie wiesz jak zdobyć klienta na swoją usługę?
- Czy można przechytrzyć algorytm Google.com?
- Dlaczego papier ma w sobie magię?
- Ile zarabiają cyfrowi nomadzi?
Usłyszycie bardzo osobistą historię i dowiecie się jak bycie nieszczęśliwym zmieniło jego życie na lepsze.
Było o chwilach zwątpienia, łzach i spotkaniu w Rio, które otworzyło nowy świat możliwości.
Jeżeli szukasz w życiu szczęścia i wolności, ten wywiad nagrałem dla Ciebie!
Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!
Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.
Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację
Pomogę Ci !
Zapraszam do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów.
Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes, subskrybuj mój newsletter lub polub fan page na Facebooku:
W celu zapewnienia lepszej jakości podcastów i ciągłości dodawania coraz bardziej rozwijających się audycji, będę wkrótce zmuszony do wykupienia płatnego hostingu.
Dalej zamierzam dzielić się z Wami moimi treściami ZA DARMO. Statystyki pokazują, że jest Was coraz więcej i cieszy mnie, że pragniecie dokonać zmiany w swoim życiu na lepsze i chcecie to zrobić z Lepiej Teraz 🙂 W związku z tym proszę Was o wsparcie podcastu Lepiej Teraz na profilu Patronite, żebym mógł wykupić stały hosting i wrzucać audycje bez ograniczeń. 5 zł w zupełności wystarczy.
Bardzo Wam dziękuję
Radek Budnicki
idealnie! świetny podcast i świetny kontent! Widać że da się stworzyć wyłom w systemie i pracować zdalnie będąc szczęśliwym 🙂 Dzięki Radku za wiedzę!
Dziękuję Michał. To cenna opinia, bo w pewnym sensie sam mnie zapaliłeś do podcastów. Polubiłem tę formę ekspresji. Mam nadzieję że osiągnę kiedys poziom zbliżony do Twojego. Pozdrawiam
Radek
Bardzo inspirujący i dający do myślenia wywiad! Warto słuchać podcastów 🙂
Nie ma innej opcji ! Mam nadzieję, że więcej Polaków będzie wiedziało co to takiego 🙂
Mega inspirujące, aż chciałoby się rzucić corpo w cholerę. Cyfrowym nomadą pewnie już nie zostanę, bo mam rodzinę dla której ciągłe zmienianie lokalizacji mogłoby być uciążliwe, ale chętnie zmienił bym pracę, na pracę dla siebie i własnych marzeń. Jest jakiś pomysł i Twoje podcasty, Radku, bardzo mnie motywują i dodają wiary w to, że dam radę i może coś z tego być.
Hej Marcin. Sam nie nadaję się na cyfrowego nomadę. Na dłuższą metę to może być męczące.
Ale fajna jest wolność. Wolność, która daje możliwość robienia tego co się chce i z kim się chce. Kiedy się chce!
Te marzenia można realizować razem z rodziną. Mam klientów, którzy mieli ten sam dylemat co Ty.
Już pracujemy razem nad realizacją ich planów 🙂
a Tobie życzę powodzenia i daj znać za jakiś czas, co się zmieniło
Pozdrawiam
Radek
Właściwie to mam mały problem, z którym może byłbyś w stanie mi pomóc? Po krótce, tworzę serwis internetowy, dla piłkarzy (piłka nożna to moja pasja). Robi go dla mnie pewna firma zajmująca się szeroko pojętym IT. Kilka dni temu, po serii spotkań, otrzymałem od nich, do testowania, wersję, gotową wg nich w powiedzmy 90%. Za całość mam zapłacić ponad 20 tys zl, a strone w obecnym momencie wygląda tak, że mam wrażenie zrobiłbym to samo za darmo w WordPress’ie. Będę z nimi rozmawiał oczywiście i podzielę się swoim feedbackiem, ale chciałbym zrozumieć swoją pozycję wyjściową: czy takie „byle co” naprawdę kosztuje tyle pieniędzy? Jak się dowiedzieć czego mogę oczekiwać za taką kwotę od webmastera? Nie mam zamiaru dać się naciągnąć i jak będzie trzeba to zabiorę to co udało się stworzyć do tej pory i zgłoszę się do innej firmy, a obecny dostawca usługi nie dostanie już więcej pieniędzy (do tej pory zapłaciłem 10 tys zl).
Hej Radek, dziwię się, że jest tylko kilka komentarzy – bardzo inspirujący podcast!
Wysłuchałam już kilku innych, teraz będę w drodze przez 2 tygodnie i już wiem, co będę robić w samolocie, pociągu – słuchać Twoich podcastów!
Alan, podziwiam za wytrwałość i dojrzałość.
Sama przymierzam się do prowadzenia nomadycznego stylu życia i ogarnięcia tego, jak zarabiać „w drodze”.
Kiedyś opisałam sobie jak wyglądałby mój idealny styl życia – zwiedzanie na kilka dni i tzw. wyjeżdżanie na tzw. urlopy mnie nie satysfakcjonuje, najbardziej chciałabym móc zatrzymać się w jakmiś miejscu na dłużej, np. mieszkać 2 miesiące we Włoszech, 2 miesiące gdzieś indziej… pomagać w jakiś sposób, uczyć angielskiego.
Wymyśliłam sobie sobie taki styl życia a dopiero później dowiedziałam się o cyfrowych nomadach!
Bardzo polecam raport Hatalskiej o współczesnych nomadach i ćwiczenie #1000 marzeń Michała Wawrzyniaka. #1000 marzeń – codziennie zapisujesz 3 marzenia. Powoli zaczynasz mieć lepszy ogląd, na czym ci w życiu najbardziej zależy, powiększasz kreatywność, weryfikujesz listę co jakiś czas, sprawdzasz, czy dana rzecz nadal cię interesuje, i … powoli wykreślasz marzenia już zrealizowane. Polecam!
Pozdrawiam,
Renata
Dziekuje za miłe słowa 🙂
Minęło już trochę czasu i jest wiele rzeczy, które z pewnością bym teraz dodał i dopowiedział.
Jest wiele różnych rodzai Cyfrowego Nomady. Są tacy co maja jedna bazę w jednym kraju i podróżują sobie kilka, kilkanaście razy w roku i wracają do swojego miejsca.
Są tez tacy, którzy są cały czas w trasie. Wydaje mi się Renata, ze 2-3 miesiące w jednym miejscu i późniejsza zmiana to bardzo dobre rozwiązanie.
Nie jest łatwo dojść do tego ale jest to wykonalne. Wszystko zależy od tego jak mocno tego chcesz i ile masz cierpliwości.
Pozdrawiam
Alan
Alan,
Dzięki za odpowiedź.
Przebywanie gdzieś 2-3 miesiące to jeden z pomysłów, z czasem chciałabym mieć z czasem swoją bazę, do której mogę wracać, uczę się teraz o nieruchomościach.
Fajnie wiedzieć, że są ludzie tacy jak Ty, którzy już robią coś swojego na pewnym poziomie.
Pozdrawiam i powodzenia we wszystkim!
Renata
Pingback: Cyfrowy Nomada to zajęcie zyskujące na popularności. Sprawdź dlaczego!