PLT #299 Supermoc, której nie wykorzystujesz, a możesz zacząć od dziś!

Milczenie nie zawsze musi być pustką, czasami jest pełną ekspresji sztuką. Po latach spędzonych na bezrefleksyjnym gadulstwie, milczenie stało się dla mnie symbolem mądrości. Ten odcinek jest moim ukłonem przed pięknem tego, co niewypowiedziane.

Gdy świat zaczyna być zbyt głośny, zaczynam doceniać chwilę milczenia, które nie jest ucieczką przed życiem, lecz podróżą w głąb siebie, gdzie słowa stają się zbędne. Nie przypadkiem idol stoików Sokrates powiedział, że:

 „Mówienie ma sens tylko wtedy, gdy słowo jest lepsze od milczenia.”

Z tego odcinka dowiesz się, jak wielkie umysły historii, mędrcy i przywódcy, których podziwiamy, byli oszczędni w słowa. Literatura i historia pokazuje, że milczący liderzy emanowali potęgą spokoju. Poznasz lekcje fikcyjnych postaci, takich jak Vito i Michael Corleone, czy Aragorn. Poznasz esej pt. „Historia moich eksperymentów z prawdą” , którego autorem jest Mahatma Gandhi.

Jego zdolność do zachowania ciszy w tumultach życia nadawało mu dozę autorytetu. Na podobnych niemu patrzymy, jak na niewzruszoną skałę w czasie sztormu, zdolną utrzymać równowagę nawet w najwiekszych nawałnicach. To właśnie z tego powodu podobni liderzy stają się źródłem inspiracji dla innych. Dlatego dzisiejszy odcinek pragnę poświęcić praktykowanej przez nich, niedocenionej sztuce milczenia.

Zdolność mądrego milczenia nie jest wrodzonym talentem i można się tego nauczyć, tak by poprawiła jakość naszego życia i relacji.

Dlatego nagrałem też specjalny odcinek PREMIUM dla wszystkich tych, których zainteresowało posiadanie tej niedocenianej SUPERMOCY. Możesz go wysłuchać, ściągając na swój telefon appkę Patronite Audio i klikając #298 odcinek PREMIUM pt. „WARSZTAT MĄDREGO MILCZENIA (17 lekcji)” 

Wspieraj moje treści na Patronite.pl i odbierz w prezencie dostęp do Podcastu Lepiej Teraz PREMIUM, w którym znajdziesz: inspirujące biografie, fascynujące historie, wyzwania stoickie, oraz lekcje z książek.

Zapraszam do słuchania mnie na Spotify lub w odtwarzaczu poniżej.

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top