PLT #220 Jak las leczy nowotwory i depresję (argumenty naukowe)?- dr. Katarzyna Simonienko

Dzisiaj do rozmowy zaprosiłem Katarzynę Simonienko, która z zawodu jest psychiatrą. Pracuje też jako przewodnik Białowieskiego Parku Narodowego, oraz nie ukrywam najbardziej mnie zaintrygowało, że również jako przewodnik shinrin-yoku.

Pracę doktorską obroniła z zakresu wpływu substancji psychoaktywnych na mózg, łącząc zainteresowanie etnobotaniką z psychiatrią. W 2019r uzyskała certyfikat przewodnika kąpieli leśnych Forest Therapy Institute (FTI), a następnie weszłam w skład kadry trenerskiej FTI, gdzie w latach 2020-2021 pracowałam również jako mentor dla szkolących się osób. Od 2018 r. jestem licencjonowanym przewodnikiem Białowieskiego Parku Narodowego. Jestem autorką książek „Lasoterapia”, „Nerwy w las” oraz „Terapia lasem w badaniach i praktyce”

Z Kasią łączy mnie miłość do lasu i związana z tym troska o jego istnienie na naszej planecie, poczynając od naszego podwórka. Dlatego między innymi cześć tego odcinka nagraliśmy podczas spaceru po lokalnym lesie solnickim.

Z wywiadu dowiesz się m.in:

O tym, dlaczego warto wybierać się lasu?

Jak las nas leczy z różnego rodzaju schorzeń? W tym nowotworów i depresji

Jak często powinniśmy tam spędzać czas?

Czym jest shinrin-yoku?

Jak wygląda terapia lasem?

Jak zachowywać się i co robić, żeby w pełni skorzystać ze wszystkich zalet z kąpieli leśnych?

Partnerem tego odcinka jest SUPERSONIC Food, który oferuje innowacyjne, roślinne posiłki i napoje do szybkiego przygotowania, które dbają o zdrowie i wysoką efektywność osobistą.

To produkty dla Ciebie jeśli:
– chcesz zadbać o zdrową dietę ale nie wiesz jak lub nie masz czasu
– zależy Ci aby posiłek towarzyszył Ci w każdej sytuacji
– zależy Ci na życiowej równowadze
– szukasz sposobów na poprawienie wyników swojego treningu fizycznego i psychicznego

Więcej informacji o produktach znajdziecie na stronie supersonicfood.com.

We współpracy z dzisiejszym partnerem dla naszych słuchaczy przygotowaliśmy specjalny kod LEPIEJTERAZ, który uprawnia do 10% zniżki na produkty Supersonic Food.

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top