Jarek Brzozowski autor Mental Camp na szlaku

PLT #213 Mental Camp, czyli jak pokonać siebie i odnaleźć pasję w życiu- Jarek Brzozowski

Dzisiejszy wywiad powstał w przepięknym, zimowym Beskidzie Żywieckim, do którego udałem się, by po części sprawdzić się podczas zimowej wędrówki z psem w górach, a po części by lepiej poznać Jarka, dzisiejszego gościa podcastu Lepiej Teraz.

Jarek Brzozowski, o którym mowa odpowiedział na mój apel, by zgłaszać swoje inicjatywy prowadzące do zbliżenia nas do natury, w jakikolwiek sposób. Okazało się, że nie mogłem lepiej trafić. Sam jakiś czas temu przeszedł ogromną przemianę wewnętrzną, do której zmobilizowała go osobista tragedia, o której m.in opowie w dzisiejszym odcinku. Obecnie jest trenerem biegania i trenerem mentalnym, który pomaga zagubionym ludziom odnaleźć siebie. Wspiera ich w zmianie i pomaga osiągać cele zawodowe, jak i sportowe. Robi to w nietypowy sposób, o którym zgodził się opowiedzieć ze szczegółami w tym odcinku.

Pomaga też prowadzić akcję Pokonać Siebie, gdzie wspólnie ze swoim przyjacielem, który jest w dużym stopniu niepełnosprawny pokonuje długie trasy na rowerze, przez Polskę, jak i przez Europe, niejednokrotnie pokonując kilka krajów w trakcie jednego dnia.

Z wywiadu dowiesz się m.in:

 1. Jak zmienił życie niepełnosprawnego kolegi?
 2. Jaka aplikacja na telefon pomaga pokonywać Europę na rowerze?
 3. Na czym polega projekt: POKONAĆ SIEBIE?
 4. W jaki sposób MENTAL CAMP pomaga zmienić życie na lepsze?
 5. Na czym polega Trening Mentalny na wędrówce w górach?
 6. Dlaczego pracuje z klientami nad zmianą wewnętrzną w trakcie wędrówki?
 7. Gdzie i kiedy są organizowane MENTAL CAMPy?
 8. Jakie wydarzenie życiowe sprawiło, że z dnia na dzień przestał pić alkohol?
 9. Jak zrzucił kilogramy i stał się trenerem biegania?
 10. Jak po 14-tu latach przestał pracować w korporacji i zaczął żyć z pomagania innym mentalnie?
 11. Jak uwolnić się od poczucia winy?
 12. Dlaczego pije hektolitry ziół ?
 13. Dlaczego na Mental Campach przytula się drzewa?
 14. Jaką terapię na depresję stosuje się w Finlandii?

Prawdziwe życie zaczyna się wtedy, kiedy odnajdziemy w nim swój sens. Tym, co w dużej mierze pozwala go określić, jest bycie świadomym tego, co jest dla nas najważniejsze. Najgłębsze wartości są tym za czym warto podążać i co warto karmić w pierwszej kolejności.

Wartości warunkują i kierunkują nasze działanie. Na pierwszym etapie, czyli w momencie podjęcia decyzji, są jak sito. Decyzję, czy podejmujemy daną czynność, czy też nie, filtrujemy (bardziej lub mniej skutecznie) właśnie przez nasz system wartości. Abyśmy robili to skutecznie, kluczowa jest świadomość tego co dla nas ważne. Jeżeli nie wiemy, co jest dla nas istotne, w naszym sicie, przez które przesiewamy „intratne” propozycje, pojawiają się dziury. A to może skutkować np. pracą czy zadaniami i decyzjami sprzecznymi z nami. Takie działania prawdopodobnie wcześniej, czy później odbiją się nam moralną czkawką. Będziemy mieli wyrzuty sumienia i spadek efektywności lub jej brak.

WSPÓLNIE Z JARKIEM BRZOZOWSKIM PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS ĆWICZENIE – PREZENT!

Chcemy zorganizować w polskich górach „LIFE CHANGING CAMP”, który połączy trening mentalny z nauką zarabiania na pasji dzięki podcastom. Dlatego prosimy Was o wypełnienie ankiety Waszych potrzeb. Każda osoba wypełniająca poniższą ankietę, otrzyma DARMOWE ĆWICZENIE pt. „POZNAJ SWOJE WARTOŚCI” na podany w ankiecie adres mailowy:

 

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

1 komentarz do “PLT #213 Mental Camp, czyli jak pokonać siebie i odnaleźć pasję w życiu- Jarek Brzozowski”

 1. Pingback: Często słyszę pytanie: Jak trafiać na tych właściwych ludzi? - Jarek Brzozowski

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top