PLT #162 Journaling, czyli co się dzieje po 12 tygodniach prowadzenia dziennika- Radek Budnicki

Do nagrania tego odcinka zbierałem się od momentu, gdy zafascynowałem się prawdziwym „self made man-em”, którym bez wątpienia był Benjamin Franklin.

Ten niezwykły człowiek będący wzorem samodoskonalenia i praktycznego zastosowania aktywności, które praktykowane codziennie, sprawiły, że stał się wielkim liderem, twórcą, wynalazcą , autorem pięknych tekstów i pomysłów, które znamy na cały świecie i nie zdajemy sobie sprawy, że powstały w jego umyśle.

Okazuje się, że mój niekwestionowany idol, którym zdecydowanie był Ben Franklin codziennie przez kilka minut wykonywał jedną czynność, którą 2 tysiące lat temu praktykował inny władca ówczesnego znanego największego imperium na świecie. Mam na myśli Marka Aureliusza, cesarza stoika, zasiadającego na tronie Rzymu. Ich obu łączyło to, że stali się liderami którzy zostali zapamiętani jako pozytywne postacie historii i obaj codziennie prowadzili DZIENNIK.

Ta z pozoru banalna czynność towarzyszyła wielu znanym osobom na przestrzeni dziejów i znacznie przyczyniła się do ich sukcesu sławy. Od jakiegoś czasu w nurcie samodoskonalenia pojawiają się trenerzy o coache, którzy rekomendują prowadzenie dziennika i pokazują w sieci różne formy prowadzenia tej aktywności.

Jestem właśnie po lekturze szeregu publikacji i książek na ten temat, ale do zrobienia tego odcinka przyczyniło się obserwowanie profilu przyjaciela na Instagramie. Mam na myśli Dominika Juszczyka z podcastu z Z Pasją o Mocnych Stronach, który pokazuje swój dziennik w Insta Stories i pewnego dnia zarekomendował dziennik Jacka Kłosińskiego, który na każdej stronie zawiera rubryki, które wystarczy wypełniać każdego dnia i dodatkowo wraz z pięknie wydanym dziennikiem w wersji papierowej w zamówionej przesyłce otrzymuje się szczegółową instrukcję obsługi.

Zdecydowałem się na zakup i prowadziłem ten dziennik przez 3 miesiące i wrażeniach z jego prowadzenia chcę Wam dzisiaj opowiedzieć.

Z odcinka dowiesz się m.in:

 1. Jakie znane osoby w historii prowadziły dziennik?
 2. Czy prowadzenie dziennika pomaga osiągnąć sukces?
 3. Czy prowadzenie dziennika realnie poprawia jakość życia?
 4. Jak poprawnie prowadzić dziennik?
 5. Jak Benjamin Franklin prowadził swój dziennik?
 6. Moje odczucia po 12 tygodniach prowadzenia dziennika?
 7. Jakie są konkretne korzyści z prowadzenia dziennika?
 8. Kim są „self-trackerzy”?
 9. Na czym polega „life logging”?
 10. Jakie są formy prowadzenia dziennika?
 11. Czym jest Bujo?
 12. Popularne metody prowadzenia dziennika.
 13. Co się dzieje, gdy przestajesz prowadzić dziennik?
 14. Kto nie powinie prowadzić dziennika?
 15. Czy dziennik można prowadzić całe życie?
 16. Jak dziennik uwolnił mnie od pracy na etacie?
 17. Co zapisuję w moim dzienniku każdego dnia?
 18. Na czym polegała metoda prowadzenia dziennika Benjamina Franklina?

 

 

PODOBAJĄ CI SIĘ TREŚCI LEPIEJ TERAZ

I MASZ OCHOTĘ NA WIĘCEJ?

PATRONI MAJĄ TEŻ DOSTĘP DO KURSU „NIEZNISZCZALNI”

ZA POŁOWĘ CENY!

 

CHCESZ SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK WYGLĄDA PRAKTYKA STAWANIA SIĘ NIEZNISZCZALNYM?

ZOSTAŃ PATRONEM LEPIEJ TERAZ , POPROŚ O SPECJALNY KOD i ODBIERZ  RABAT 50% na Kurs NIEZNISZCZALNYCH,

 

 

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

1 komentarz do “PLT #162 Journaling, czyli co się dzieje po 12 tygodniach prowadzenia dziennika- Radek Budnicki”

 1. Hejka,jestem na poczatku sluchania,szczęście,że trafiłam na Ciebie, Twoje rozmowy. Co do komentarza na temat tego odcinla,to już ci pisałam,ze pieknie,lekko i łatwo przebiegło mi się 10km. Nie wiem czy tutaj zagladasz,ale nie znalazłam adresu mailowego,więc tędy spróbuje trafić do Ciebie. Dzieki,że było dane jest mi poznać akurat twoje podcasty. Pierwszy,którego słuchałam,na który trafiłam dotyczył biegania. Samych wywiadów polecił mi mój trener,dobry znajomy,który powiedział,że podczas treningów biegowych nie słucha muzyki tylko rozmów. No i tak trafiłam na Ciebie. Nie chce się rozpisywać, bo długo by było i dużo. W skrócie. Od września zaczynam nowa drogę w swoim dość dojrzałym życiu. Rozwód. Więc po 25 latach małżeństwa, rozpoczynam nowy etap. Psychoterapia,depresja,tabletki,ale jest z każdym dniem coraz lepiej. A filozofia,o której mówisz,strasznie mnie zaciekawiła, wręcz ujęła moja głowę. Może to wynika z tego iż jestem ba etapie poszukiwań swoje drogi,sposobu. Ale czuje,że to jest to. Białystok trochę pisałam,piękne okolice. Wlaśnie mój ex mieszka i pracuje w tym mieście. Pozdrawiam. Zapytam tylko,czy dobrze będzie jak zacznę od Rozmyślań-Marka Aureliusza? Pozdr. Iza

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top