Tego dnia spotkaliśmy się w moim domu, by zamiast cyklicznego mastreminda, przeprowadzić rozmowę o tym jak zorganizować własny mastemind.
W mastemindzie uczestniczą wielokrotni goście podcastu Lepiej Teraz i Po Ludzku o Pieniądzach:
Rafał Ferber oraz Tomasz Rudnik.
Rafał Ferber zanim stał się ekspertem od social mediów i założył własna agencję social media Runaways – Social Media & More sam pracował w skupisku biurowców na warszawskim Służewiu, potocznie zwanym Mordorem. Wcześniej był menedżerem sprzedaży w branży finansowej, gdzie dobrze zarabiał. Gdzieś usłyszał słowo: Mordor, znane wszystkim z dzieł Tolkiena i postanowił założyć niewinny fan page Mordor na Domaniewskiej, na którym można było podejść nieco bardziej ironicznie do pracy w korporacji. Koncepcja bardzo sie spodobała i obecnie jego dziecko ma już ponad 161 tysięcy fanów (rok temu było ich 100 tysięcy). Tysiące ludzi lubi jego posty, wrzuca swoje, komentuje i udostępnia je na swoich stronach.
Obecnie skupia się na rozwoju swojego biznesu w branży social mediów i mastermind traktuje, jako świeże spojrzenie na swój biznes z zewnątrz, które pomaga mu podejść do biznesu bez utrzymywania się w schematach.
Tomasz Rudnik jest ekspertem ds. rekrutacji i kariery i prwadzi własną szkołę pod nazwą: http://www.akademiarekrutacji.pl/ . Tomasz jest trenerem z doświadczeniem headhunterskim i korporacyjnym, które zdobywał w 3 firmach rekrutacyjnych. W Antal International zajmował się rekrutacją managerów na średnim i niższym szczeblu oraz specjalistów do branży finansowej. W Darwin Rhodes rekrutował managerów wyższego szczebla, executive, oraz aktuariuszy do firm ubezpieczeniowych oraz banków. W KPMG w Dubaju rekrutował top-management do firm w regionie Zatoki Perskiej, w branży paliwowej oraz logistycznej. Przed karierą headhuntera pracował w firmach: TVN sp. z o.o., Idea Centertel (obecnie Orange), Cofund, Pramerica Financial, Citibank Handlowy, oraz Newell Rubbermaid w USA.
Z wywiadu dowiesz się m.in:
1. Kiedy warto zdecydować się na mastermind?
2. Co dzieje się na spotkaniu masterindowym?
3. Jak sprawdzić czy mastermind działa?
4. Jak często się spotykać na mastermindzie?
5. Czy w Mastermindzie powinni uczestniczyć ludzie z naszej niszy?
6. Gdzie organizować mastermindy?
7. Jak powinna wyglądać agenda mastermindu?
8. Czy mastermind powinien kosztować?
9. W czym jest lepsze działanie w mastermindzie od samodzielnych pomysłów, co jest wartością dodaną?
10. Jakie są kluczowe zasady, których trzeba przestrzegać, żeby mastermindy nie były „sezonowe”?
11. Jakie są podstawy wzajemnego zaufania, żeby można było się otworzyć przed pozostałymi uczestnikami?
12. Czy nie jest to czasem grupa „wzajemnego wsparcia” albo „mentalnej masturbacji”?
13. Jak to się dzieje, że ludzie odnoszący duże sukcesy mają swoje mastermindy?
14. Co może zaoferować grupie ktoś kto nie ma doświadczenia biznesowego albo życiowego?
15. Czy można „wylecieć” z takiej grupy – czy grupa może zdecydować o usunięciu członka?
16. Przykłady, gdzie mastermind wyraźnie pomógł w biznesie.
Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. Spotify lub PlayerFM
Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes
Dzięki chłopaki. Bardzo ciekawy podcast. Może momentami trochę brakowało struktury, ale całość bardzo ciekawa. Wiele razy myślałem żeby zorganizować bardzo podobna grupę. Trudnością dla mnie jest to ze mieszkam zagranica w malej miejscowości I nie mam zbyt łatwego dostępu to całej sieci ciekawych I pomocnych ludzi. Osobiście uważam ze głównym wyzwaniem dla większości osób jest znaleźć odpowiednich partnerów to takiego projektu czyli jak szukać i gdzie znaleźć jeśli naturalnie brakuje takich osób obok Ciebie I Twoim środowisku?