PLT #131 Lekcje z podróży autostopem do Chorwacji czasów wojny- Radek Budnicki

03/01/2019

To jeden z najbardziej osobistych epizodów, które przyszło mi nagrać. Wiem, że od dawna pytacie mnie o solowy odcinek.  Ten będzie bardzo osobisty.

Wraz z kończącym się rokiem i bilansem, który robimy najczęściej w tym okresie, postanowiłem że przypomnę sobie historię pewnej samotnej podróży sprzed lat, gdy latem 1995 roku postanowiłem, że opuszczę mój dom z 140 $ dolarami w kieszeni i wyruszę w podróż autostopem do Niemiec, by zrobić wrażenie na pewnej dziewczynie.

 

Jakie w rzeczywistości kraje odwiedziłem i co wydarzyło się po drodze, dowiecie się słuchając tego odcinka. Postarałem się przywrócić w pamięci tamte dni, młodzieńcze zauroczenia, zawody, trudne i piękne chwile, kraj w czasie wojny, pobyt w szpitalu oraz wspomnienie ludzi których poznałem i którzy na zawsze zostaną w mojej pamięci na całe życie.

Nigdy tej historii, nigdzie nie zapisałem. Mówiłem z pamięci i jest to podcast który nagrałem całkowicie z głowy. Na koniec dzielę się lekcjami stoickimi, cytując „Enchiridion” Epikteta.

Dzielę się z Wami historiami z mojej samotnej podróży autostopem po Europie w 1995 roku i doświadczeniami, które poznałem i które po części wpłynęły na moje postrzeganie relacji międzyludzkich i tego, co w nich jest ważne.

 

 

Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np.  Spotify lub PlayerFM

Jeśli Ci się podobałowstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes

 

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *