PLT #027 Jak biegać z dzieckiem w wózku? -Przemysław Sajewski

(Zdjęcie powyżej wykonał Krzysztof Karpiński)

Na pytanie: Jak biegać z dzieckiem w wózku? odpowiedział bohater poniższego filmu, Przemysław Sajewski, założyciel bloga www.biegamzwozkiem.pl.

https://www.youtube.com/watch?v=z0rajep0JKQ

Budzę się rano i widzę na Facebooku, że mój kolega z Białegostoku ma widoczną na swoim profilu FB trasę biegu po Puszczy Knyszyńskiej, którą wieki temu przemierzałem na „męskich” wyprawach, jako harcerz. Pamiętam te wielkie przygotowania, gdzie od wsi, do wsi maszerowaliśmy 100 km, około 3 dni. Wchodzę na jego profil i widzę, że 30 km pokonał rano, na czczo… z małym dzieckiem w wózku i to w kilka godzin.

Jak to? Dlaczego? Jest po 30 kilometrze biegu przez środek Puszczy Knyszyńskiej?!

Z dzieckiem w wózku?

Odcinek, który był dla mnie kiedyś wielką wyprawą do której przygotowywałem się całymi dniami, on robi przed śniadaniem i to w śniegu. Pytań było za dużo. Postanowiłem zrobić z nim wywiad.

jak biegać z wózkiem

Przemek jest 42 – letnim ojcem dwóch córek (Pola jest o ponad 9 lat starsza od Igi)

Jego życie zmieniło się, gdy kupił jogger, czyli specjalny wózek do biegania. Postanowiłem zaprosić go do wywiadu, bo wiem że wielu moich słuchaczy i słuchaczek , to osoby które pasjonują się sportem i nie chcą, żeby rodzicielstwo stanęło na drodze do dobrej formy.

Kiedy mam chwilę wolnego to biegam, a że wolnych chwil mam niewiele, więc dużo biegam. Resztę tego czasu spędzam na czytaniu.”

Odkąd zaczął „biegać na spacer” z córeczką w wózku, bardzo wiele osób zatrzymywało go na trasie i zadawało pytania odnośnie tej formy spędzania czasu z dzieckiem.

fot: Krzysztof Qbass

Ludzie często rezygnują z hobby, z powodu iż wydaje im się, że nie da się tego połączyć ze zmianami w życiu jak np. przyjście dziecka na świat, praca itd.

Często partner życiowy nie pochwala zakupu wózka biegowego, bo nie zdaje sobie sprawy, że pozbawia się w ten sposób okazji na to, aby ta druga połowa zabrała dziecko na dłuższy czas z domu .

Przemek nie ukrywa że gdyby nie jogger (wózek do biegania) , to musiałbym biegać wcześnie rano, a i tak byłyby problemy z tym, że budzi wszystkich w domu.

jak biegać z dzieckiem w wózku

Jedną z rzeczy, które trzeba zaakceptować biegając z dzieckiem, zwłaszcza biegając zimą jest to, że stajesz się podmiotem uwagi każdego, kto znajduje się w zasięgu ludzkiego wzroku.

Przemek biega prawie codziennie od kilku lat i można go zobaczyć jak biegnie przez puszczę z wózkiem dziecięcym, co niewątpliwie przyciąga ogromną uwagę ciekawskich. Wiele osób zaczepia go i dopytuje się o to, czy nie pisze bloga, także postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom i założył stronę: http://www.biegamzwozkiem.pl/.

Mam wielką nadzieję, że to co robi ośmieli Was i zainspiruje do wielkim zmian. I nie ma sensu czekać, aż Wam pociechy wyrosną z wózka. Warto to zrobić Lepiej Teraz ! 😉

Z wywiadu dowiecie się m.in:

 1. Jak zacząć biegać z małym dzieckiem?
 2. Jak zacząć biegać z wózkiem?
 3. Kiedy zaczął biegać z wózkiem i skąd się dowiedział, że tak można?
 4. Jaki wybrać wózek do biegania?
 5. Na co uważać biegając z dzieckiem w wózku?
 6. Czy są jakieś zawody biegaczy z wózkiem?
 7. W jakich biegach brał udział? Jakie miał osiągnięcia?
 8. Od czego zacząć bieganie z wózkiem?
 9. Jak wygląda prawidłowy trening i rozgrzewka biegacza z wózkiem?
 10. Jakie wybrać buty do biegania?
 11. Od jakiego wieku można zacząć biegać z dzieckiem w wózku ?
 12. Jakie leki stosować w pakiecie w startowym do biegania?
 13. Czy warto brać leki przeciwbólowe do biegania?
 14. Czy warto wspomagać się lekami w trakcie biegów?
 15. Jak przezwyciężać kryzys w trasie biegowej?
 16. Jakich zachowań ludzkich trzeba się spodziewać biegając z wózkiem?

Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.

Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację 

Pomogę Ci !

Zapraszam do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów np. PlayerFM

Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes,  subskrybuj mój newsletter lub polub fan page na Facebooku:

www.facebook.com/lepiejteraz

W celu zapewnienia lepszej jakości podcastów i ciągłości dodawania coraz bardziej rozwijających się audycji, będę wkrótce zmuszony do wykupienia płatnego hostingu.

Dalej zamierzam dzielić się z Wami moimi treściami ZA DARMO. Statystyki pokazują, że jest Was coraz więcej i cieszy mnie, że pragniecie dokonać zmiany w swoim życiu na lepsze i chcecie to zrobić z Lepiej Teraz 🙂 W związku z tym proszę Was o wsparcie podcastu Lepiej Teraz na profilu Patronite, żebym mógł wykupić stały hosting i wrzucać audycje bez ograniczeń. 5 zł w zupełności wystarczy.

Bardzo Wam dziękuję

Radek Budnicki

POSTAW KAWĘ

Jeśli podobał Ci się ten odcinek, kliknij przycisk poniżej i POSTAW MI KAWĘ. Wypiję za Twoje zdrowie :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 komentarz do “PLT #027 Jak biegać z dzieckiem w wózku? -Przemysław Sajewski”

 1. Jestem tatą 2-rocznej Gosi i też biegam z wózkiem, ale raczej tak dla siebie, by mieć dobrą formę. Mieszkamy na wsi więc tras do biegów jest pełno. Na początku biegałem sam, ale z żoną pomyśleliśmy, że może warto kupić wózek dla córki bo takie przebywanie na powietrzu dobrze jej zrobi i zahartuje organizm. Pamiętam jak szukaliśmy go w internecie a sam pewnie wiesz ile można znaleźć tam ofert. Kupiliśmy nordic caba bo wydawał się solidny i miał dobre parametry. Sprawuje się dobrze. Teraz spodziewamy się drugiego dziecka (syna) to będę z nim biegać jak Gosia wyrośnie. Pozdrawiam i życzę sukcesów w bieganiu.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top