PLT #272 Stoicyzm dla początkujących- Radek Budnicki u Dawida Chudka

Dzisiaj opowiadam o podstawach i to znowu ja jestem zaproszonym gościem. Coraz bardziej podoba mi się ta forma dzielenia się wiedzą, bo osoby zapraszające mnie do swoich mediów, zadają pytania, o których sam bym sobie nie zadał. Fajnie jest tez poznać cudza perspektywę i dla odmiany znaleźć się po drugiej stronie, w roli osoby odpowiadającej na pytania. Takie trochę SPRAWDZAM!

Tym razem moim gospodarzem jest Dawid Chudek. Z zawodu Scrum Master, gospodarz podcastu Change Your Mind,, autor bloga na temat rozwoju osobistego.

Jego misją jest wspierania ludzi w ich rozwoju i udowadnianie ze zmiana jest możliwa, niezależnie od tego w jakiej sytuacji się znajdujesz. Popularyzuje także używanie metod zwinnych w życiu codziennym i biznesie. Dawid zatytułował naszą rozmowę: „Czy stoicyzm jest receptą na problemy dzisiejszego człowieka?”

Dzisiaj skupiłem się na przybliżeniu zalet stoicyzmu osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą niezwykle praktyczną filozofią, która pomogła i ciagle bardzo pomaga mi w życiu.

Z odcinka dowiesz się m.in:

  1. Dlaczego zainteresowałem się tematem stoicyzmu?
  2. Jak wyglądały moje początki ze stoicyzmem?
  3. Jak pomógł mi w codziennej pracy i życiu prywatnym?
  4. Stoicyzm – czyli tak naprawdę co? A czym nie jest
  5. Czy stoicyzm jest dla każdego?
  6. Problemy dzisiejszego człowieka a stoicyzm – jak (i czy) może pomóc?
  7. Jak edukować się w kontekście stoicyzmu?
  8. Jak poszukiwać wartościowych źródeł wiedzy na temat stoicyzmu?
  9. Stoicki mentoring – czyli, na czym polega metoda deep dive?

 

O tym, jak stoicyzm pomaga zmienić życie na lepsze, opowiadam w osobistej autobiografii i poradniku, pt. „Podcaster” którą możecie już kupić na stronie www.lepiejteraz.pl w postaci książki papierowej, e-booka oraz audiobooka (który osobiście nagrałem!)

KLIKNIJ ZDJĘCIE PONIŻEJ I ZAMÓW JUŻ DZIŚ:

 

Zapraszam do słuchania mnie na Spotify lub w odtwarzaczu poniżej.

 

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top