PLT #260 Odkryj swoją filozofię życiową i odpowiedz na 24 pytania coachingowe- Radek Budnicki

POZNAJ SIEBIE. KIM JESTEŚ? JAKA JEST TWOJA FILOZOFIA  ŻYCIOWA? KTO JEST TWOIM IDEALNYM WZOREM/MENTOREM?

Zastanawiałeś się, dlaczego jedne osoby podziwiamy i chcemy za nimi podążać, a inni na nas nie działają? Co tak nas przyciąga do tzw. wzorcowych postaci? Co sprawia, że są w naszych oczach atrakcyjne?

Myślę, że chodzi tu o ich osobisty Kodeks Moralny. Chodzi o ich nastawienie do ludzi i wydarzeń. To jaką ścieżkę postępowania wybrali i według jakich własnych reguł żyją. Chciałbym żebyś w trakcie tej lekcji zastanowił się nad własnymi regułami i kodeksem moralnym, którym się kierujesz. Bo to od niego zależy Twoje życie obecnie i miejsce do którego podążasz i będziesz żył za 10 lat.

Większość ludzi spędza całe życie na biernym dryfowaniu na wietrze. Podąża tam, gdzie przypadek i ślepy los ich zawiedzie. Ich postawa na wypadki i ludzi jest reaktywna, a nie proaktywna. Sami często nie wiedzą, dlaczego coś robią i nigdy tak naprawdę nie wybierają konkretnej ścieżki postępowania. 

Są też inni ludzie. Tacy, którzy żyją intencjonalnie i proaktywnie. Wiedzą dokładnie czego chcą i jakie trzeba w związku z tym podjąć decyzje. Mają jasny kodeks postępowania, którym się kierują. Oni stworzyli własną filozofię życia.

Niezależnie czy należysz do pierwszej, czy do drugiej grupy, różnica jest taka, że pierwsza grupa żyje według cudzej filozofii, a druga stworzyła swoją własną.

Żeby lepiej poznać swoją filozofię musisz najpierw poznać siebie. Dlatego w tym odcinku, przygotowałem 24 pytania coachingowe, które pomogą Ci poznać siebie, rozpoznać Twoja filozofię życiowa i wyznaczyć odpowiadająca Ci ścieżkę postępowania

 

Na co dzień jestem coachem i mentorem stoickim. Pracuję z klientami w trakcie sesji online „1 na 1”, gdzie przeprowadzam ich przez cały proces odzyskania równowagi życiowej, dzięki ćwiczeniom i tekstom stoickim. Szczegóły znajdziesz na mojej stronie: https://lepiejteraz.pl/mentoring/

 

Zapraszam do słuchania mnie na Spotify lub w odtwarzaczu poniżej.

Jeśli podobał Ci się ten odcinek, kliknij przycisk poniżej i POSTAW MI KAWĘ! 

Wypiję za Twoje zdrowie ?

 

UWAGA!!!

SPECJALNA WYPRZEDAŻ MOJEGO KURSU „NIEZNISZCZALNI”

OFERTA OGRANICZONA CZASOWO!

KLIKNIJ OBRAZEK LUB LINK PONIŻEJ I SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY:

HTTPS://IDEAMAN.TV/NIEZNISZCZALNI-50/

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top