PLT #197 Filozof i jego wilk- Radek Budnicki

Długo zastanawiałem się o czym nagrać dzisiejszy odcinek. Ci którzy mnie słuchają regularnie, wiedzą że ich nie planuję, a tematy pojawiają się jak myśli w mojej głowie, na bieżąco i są ściśle związane z moimi poglądami i bieżącymi doświadczeniami.

Staram się dzielić z Wami moimi spostrzeżeniami i lekcjami, które z nich czerpię. Dzisiejszy odcinek poświęciłem książce pt. Filozof i wilk” autorstwa Marka Rowlandsa, która opowiada o 60-cio kilogramowym wilku imieniem Brenin. Książce, która miała wpływ na moją zaskakująco głęboką relację z husky imieniem Lucky, który podobnie jak wspomniany wilk, zmienił moje życie nie do poznania i sprawił, że przeżywam najszczęśliwszy okres swojego życia.

Brenin spędził ze swoim właścicielem ponad 10 lat. A ponieważ dzielił życie z pozbawionym korzeni i niemogącym usiedzieć na miejscu intelektualistą, stał się wilkiem niezwykle bywałym w świecie. Mieszkał kolejno w Stanach, Irlandii, Anglii i na koniec we Francji. Poza tym, choć raczej wbrew swojej woli, jak żaden inny wilk korzystał także z darmowej edukacji na poziomie uniwersyteckim. Jak się przekonacie, pozostawianie go bez opieki miało fatalne skutki dla domu i dobytku autora tej książki. Musiał więc zabierać go ze sobą do pracy, a jako że był wykładowcą filozofii, towarzyszył mu na zajęciach.

Jak pisze Mark Rowlands:

„Leżał w kącie sali i drzemał, mniej więcej tak jak moi studenci, podczas gdy ja ględziłem na temat jakiegoś tam filozofa czy nurtu filozoficznego. Czasami, kiedy wykłady były szczególnie trudne do wytrzymania, Brenin siadał i wył, czym zaskarbił sobie sympatię studentów, którzy zapewne mieli wielką ochotę zrobić to samo”

 

SŁUCHAJ MNIE M.IN NA SPOTIFY!

UWAGA!!!

SPECJALNA WYPRZEDAŻ MOJEGO KURSU „NIEZNISZCZALNI”
JEDYNIE NA OKRES IZOLACJI!

OFERTA OGRANICZONA CZASOWO!
KLIKNIJ OBRAZEK LUB LINK PONIŻEJ I SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY:

HTTPS://IDEAMAN.TV/NIEZNISZCZALNI-50/

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

1 komentarz do “PLT #197 Filozof i jego wilk- Radek Budnicki”

  1. Niezwykle inspirujący odcinek podcastu i niezwykła książka, coś dla takiego bibliofila jak ja. Jestem bardzo wdzięczny Radku, także za przybliżenie postaci Musashiego. Yoshikawa stworzył dzieło wybitne, warte wielokrotnego przeczytania, przemyślenia oraz, co najtrudniejsze, wcielania w życie. Jednakże w tym odcinku padło wiele słów na temat przebywania w tu i teraz, a to skłoniło mnie do podsunięcia Tobie Radku lektury książki Potęga Teraźniejszości, napisanej przez Eckharta Tolle, o ile jeszcze nie czytałeś. Ja przesłuchałem wersję audio jakieś sto tysięcy razy, tak cenna jest to dla mnie nauka. Dzięki temu mam ją zawsze przy sobie, umiejąc ją właściwie na pamięć. Jeśli jeszcze nie czytałeś, to cóż… najlepsze przed Tobą. Życzę dużo zdrowia Tobie i husky’emu.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top