PLT #093 Lek na wypalenie w pracy i biznesie. – Sylwia Olszewska

Moim gościem jest Dr Sylwia Olszewska , która w pewnym sensie jest moim nauczycielem warsztatu coachingowego. Rzadko rodzą się samorodne talenty. Najczęściej okazuje się, że zostały zainspirowane czymś lub kimś.

Mentoringiem zajmowałem się już długo wcześniej. Jako dyrektor zarządzający byłem mentorem dla moich pracowników. Jako podcaster, stałem się mentorem dla wielu moich słuchaczy. Brakowało mi jednak odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie: „Jak żyć?” Zawsze z nieufnością podchodziłem do wszelkiej maści guru zajmujących się wystąpieniami publicznymi i wychodzący z pozycji „wiedzących lepiej” Dlatego zainteresował mnie czysty coaching. ten bez doradzania i oceniania i bez dawania podpowiedzi. Coaching, który zadaje trudne pytania i zmuszający do samodzielnego myślenia, zgodnego z doświadczeniami i zasobami klienta. Takiego coachingu nauczyła mnie Sylwia Olszewska., która jest  psychologiem biznesu, trenerem, coachem. Stosowała techniki NLP i RTZ (Racjonalna Terapia Zachowań).

Dysponuje szeroką wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu psychologii biznesu, organizacji i zarządzania, psychologii zdrowia, osobowości, zastosowania psychologii pozytywnej w organizacji. Posiada 18 letnie doświadczenie w projektowaniu i realizowaniu autorskich szkoleń psychologicznych, dla firm, urzędów, instytucji, rządowych i pozarządowych.

Specjalizuje się programach coachingowo – rozwojowych, dotyczących kształtowania kompetencji menedżerskich takich, jak: przywództwo i kierowanie zespołem, ocena pracowników, rozwiązywanie konfliktów w organizacji, motywacja pracowników, coaching, oraz kompetencji miękkich: komunikacja, obsługa klienta, autoprezentacja, przemówienia publiczne, techniki wywierania wpływu.

Propaguje psychoprofilaktykę, w celu zapobiegania niekorzystnym zjawiskom i chorobom w życiu człowieka. W szkoleniach inspiruje do rozwoju osobistego i zawodowego, kreatywności, pozytywnego myślenia w celu osiągania dobrego samopoczucia i sukcesów w biznesie. Od 18 lat współpracuje z Uczelniami Wyższymi w Szczecinie jak: WSH, WSB, ZPSB, Uniwersytet Szczeciński jako wykładowca z zakresu psychologii organizacji, zarządzania i biznesu, doradztwa zawodowego i personalnego.

Jest autorką programu i opiekunem merytorycznym studiów podyplomowych: Psychologia w Organizacji i Zarządzaniu, Psychodietetyka, w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie.
Wiedzę praktyczną i zasady prowadzenia biznesu, oraz treningów psychologicznych zdobywała pracując dla firmy amerykańskiej i niemieckiej o profilu medycznym.

Jest absolwentką UAM w Poznaniu, Studium Menedżerskiego ARG w Poznaniu, Institut Francais de Gestion (I.F.G.) w Warszawie, Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie – należącego do International Federation of Gestalt Training Organization (FORGE). Coach ACC ICF.
Tytuł dr n. hum. obroniła w Instytucie Psychologii UG Gdańsk.

W wywiadzie opowie m.in:

 1. Czym jest work life balance?
 2. Co to takiego job crafting?
 3. Jaki jest najlepszy lek na wypalenie w pracy?
 4. Czym jest „Złoty środek”?
 5. Jak dążyć do realizacji marzeń?
 6. Dlaczego ekologia celów jest taka ważna?
 7. i wiele innych

 

Ważne materiały:

„Pochwała powolności”- Carl Honore

„W pułapce perfekcjonizmu”- Winter Richard

„Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia.”-Urlich Schnabel

„Twój umysł na detoksie”- Rafael Santandreu

 

Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM

Jeśli Ci się podobałowstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes

Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.

Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację 

Pomogę Ci !

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

1 komentarz do “PLT #093 Lek na wypalenie w pracy i biznesie. – Sylwia Olszewska”

 1. Bardzo dziękuję za tą rozmowę. Są to słuszne uwagi, których warto posłuchać. Niektórzy dochodzą do nich potykając się wielokrotnie.
  Jak usłyszałem, że Pani Sylwia chce jechać w Himalaje, to ucieszyłem się. Po pierwsze to świetny pomysł, a po drugie może mogę trochę pomóc 😉 Nie znalazłem maila więc doklejam tutaj link:

  http://kwestiaszlaku.pl/tag/nepal/

  Tylko proszę uważać. W jednym z podcastów usłyszałem, że widok z Kala Patthar zmienia życie. Zgadzam się z tym, choć ja akurat preferuję ten z Gokyo Ri.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top