PLT #090 Jak wstawać o 4-tej rano i stać się mistrzem efektywności?- Dominik Juszczyk

Mojego gościa poznałem już rok temu, gdy stał się dla mnie wzorem produktywności, o której  chciałem dowiedzieć się czegoś więcej właśnie z podcastów.

[spreaker type=player resource=”episode_id=13747402″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” autoplay=”false” live-autoplay=”false” chapters-image=”true” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” ]

Okazało się, że w polskim internecie jest genialny podcast; ” Z Pasją o Mocnych Stronach” prowadzony przez Dominika Juszczyka, niezwykle autentycznego i zapalonego praktyka efektywności skromnego podcastera, który zawodowo jest certyfikowanym coachem Gallupa (Gallup-Certified Strengths Coach).

Jak pisze o sobie, skupia się na swoich silnych stronach i ogarnia chaos codzienności. Cieszy się swoimi cudownym porankami, których obowiązkowym elementem jest trening biegowy.

Jego audycje nadawane z rodzinnego Krakowa dają wskazówki wszystkim osobom zagubionym w procesie twórczym , starającym się odnalezć sposoby na efektywniejsze wypełnienie swojego czasu. Miałem już zaszczyt wystąpić w jego podcaście, w Epizodzie 018, gdzie omówiliśmy też efekty testu Strenghfinder, którego interpretację przeprowadził Dominik. Dzisiejsza rozmowa to kopalnia wiedzy i dlatego poniżej znajdziecie kilka linków do wartościowych książek, które wymienił mój gość.

W dzisiejszym odcinku dowiecie się m.in:

 1. Dlaczego pamięta dokładnie dzień, kiedy zdecydował się zostać „fanem” produktywności?
 2. Czym zajmował się zanim został coachem Gallupa?
 3. Jak zostać coachem Gallupa?
 4. Jak wygląda poranek Dominika?
 5. O której wstaje Dominik i jak udało mu się spać bardzo krótko?
 6. Jak wstawać o 4tej rano i stać się mistrzem efektywności?
 7. Jak można odkryć swoje mocne strony?
 8. Dlaczego warto rozwijać mocne, a nie słabe strony?
 9. Jak wykorzystywać swoje talenty?
 10. Czego nauczyło go robienie podcastów?
 11. Co by robił, gdyby nie było internetu?

Ważne linki:

„Fenomen poranka”- Hal Elrod

„Give and Take: A Revolutionary Approach to Success”- Adam Grant

„10% Happier: How I Tamed the Voice in My Head, Reduced Stress Without Losing My Edge, and Found Self-Help That Actually Works–A True Story” – Dan Harris

„The Thank You Economy”- Gary Vaynerchuk

„Unselling. The New Customer Experience”- Scott Stratten

„Człowiek w poszukiwaniu sensu”- Victor Frankl

Jak zacząć biegać? Plan treningowy dla początkujących

Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM

Jeśli Ci się podobałowstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes

Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia!

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną.

Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację 

Pomogę Ci !

Zostań Patronem Podcastu Lepiej Teraz i odbierz prezent w postaci odcinków PREMIUM, dostępnych w Patronite Audio na iOS i Android!

Wspieraj Autora na Patronite

 1. Cześć,
  Do medytacji polecam aplikację Insight Timer. Podstawowa funkcjonalność apki jest darmowa, tylko dodatkowe udogodnienia są płatne, jak np. możliwość ściągnięcia medytacji i odsłuchiwania w trybie offline.
  Pozdrawiam!

  1. Nie rozumiem trochę celowości takich aplikacji. Do medytacji nie potrzeba telefonu. Zamykasz oczy i skupiasz się na oddechu.

 2. Nie istnieje coś takiego jak świecka medytacja. Bo Buddyzm to nie religia, tylko filozofia wglądu w swój umysł. A ostatecznym celem w Buddyzmie jest osiągnięcie Oświecenia/Przebudzenia, czyli osiągnięcie pełnej harmonii umysłu, idealnego stanu psychicznego. Ale to wymaga niezliczonych godzin medytacji.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top